Connor Hellebuyck Womens Jersey  2019 Yılının İlk Kripto Para Borsa Hacklenmesi Yaşandı! Cüzdanlara Dikkat!
arama

2019 Yılının İlk Kripto Para Borsa Hacklenmesi Yaşandı! Cüzdanlara Dikkat!

Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası Cryptopia Exchange, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada hacklendiğini açıkladı.

2019 yılının ilk kripto para borsası hacklenmesi yaşandı. Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası Cryptopia Exchange, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada hacklendiğini açıkladı.

2019 yılının genel olarak kripto para borsası için olumlu geçeceği söylense de bir kripto para borsası daha 2019 yılının ilk ayını bile tamamlayamadan hacklendiğini açıkladı.

Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası Cryptopia kripto para borsası, 15 Ocak tarihinde Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada sistemlerinden “güvenlik açığı” tespit ettiklerini açıkladı. Cryptopia açıklamasının ardından yaklaşık olarak günlük 1 Milyon dolara yakın ticari hacminde “ciddi kayıplar” yaşandı.

Cryptopia Exchange yaptığı açıklamada her ne kadar işlem hacminde büyük bir kayıp yaşadığını açıklasa da kripto para çalındığını açıklamada. Cryptopia Exchange açıklamasında ayrıca olayın ortaya çıkmasının ardından borsa yetkilileri, platformu bakıma alarak anında bakım çalışmalarına ve hasar tespit çalışmalarına başladığını açıkladı. Cryptopia Exchange hacklenme olayını açıklamasından 13 saat önce “planlanmayan bir bakım” çalışması gerçekleştirdiğini açıklamış ve daha sonra işin aslını aktardı. Yaşanılan bu durumun ardından uzmanlar Cryptopia kullanıcılarının cüdanlarını kontrol etmesi gerektiğini aktardı.

Tajae Sharpe Authentic Jersey