Connor Hellebuyck Womens Jersey  Alzheimer proteinin yayılabildiği nadir yol
arama

Alzheimer proteinin yayılabildiği nadir yol

Alzheimer'a neden olan A-beta proteinin bazı koşullarda beyinlerde çoğalabildiği görüldü.
alzheimer a beta protein yayılması

İnsan büyüme hormonunun kontamine flakonlarında bulunan bir Alzheimer proteini farelerin beyninde yayılabilir. 13 Aralık’ta Nature’da yayınlanan bu bulgu, çok ender durumlarda amiloid-betanın bir insanın beyninden diğerine geçebileceği fikrine büyük bir katkıda bulunuyor. Onlarca yıl önce, Birleşik Krallık’taki binden fazla genç insan, büyüme eksiklikleri için tedavi olarak kadavraların beyinlerinden elde edilen büyüme hormonu enjeksiyonlarını aldı. Bu kişilerin dördü beyinlerinde alışılmadık şekilde yüksek A-beta düzeyleri ile öldü, Alzheimer hastalığı belirtisi (SN: 10/17/15, s. 12). Sonuçlar, A-beta’nın büyüme hormonuyla birlikte verilmiş olabileceğini işaret etti.

Artık araştırmacılar, A-beta’nın sadece bu eski şişelerin bazılarında olduğunu değil, aynı zamanda farenin beyinlerinde A-beta birikimi oluşturabileceğini de doğruladılar. Üniversite Koleji’nden Nörolog John Collinge ve arkadaşları, kontamine büyüme hormonunun beyin enjeksiyonlarının, proteini üretmek için genetik olarak tasarlanmış farelerin beyinlerinde A-beta kümelerine yol açtığını ve sentetik büyüme hormonu ile beyin enjeksiyonlarının yapılmadığını buldular.

Sonuçlar, A-beta’nın proteini insanların beyinlerinde doğru koşullarda “tohumlayabileceğini” öne sürmektedir. Yine de, bu Alzheimer hastalığının günlük yaşamda aktarılabileceği anlamına gelmez.

Alzheimer hastalığının bulaşıcı olduğuna dair bir kanıt yok” diyor, Washington’daki Washington Üniversitesi’nden nörolog ve nörobilimci David Holtzman, Nature’da eşlik eden bir yazının başını çekti. “A-beta birikimi belirtileri gösteren dört kişi“ ya kas içinde veya insan beyninden gelen materyalle tekrar tekrar enjekte edildi ”diyor. “Bu artık bir uygulama değil.”

etiketlerETİKETLER
Tajae Sharpe Authentic Jersey