Connor Hellebuyck Womens Jersey  Amoled Ekranın Yerini MicroLED Teknolojisi Alabilir
arama

Amoled Ekranın Yerini MicroLED Teknolojisi Alabilir

Kullandığımız AMOLED ekranlarda yaşanan gecikme süresi, düşük kontrast değerleri ve ömrünün microLED’e göre daha kısa olması microLED teknolojisini ön plana çıkarıyor.
MicroLED Teknolojisi

Amoled Ekranın Yerini MicroLED Teknolojisi Alabilir

MicroLED teknolojisi yakın gelecekte günlük ekranlarımızın yerini alabilir. Kullandığımız AMOLED ekranlarda yaşanan gecikme süresi, düşük kontrast değerleri ve ömrünün microLED’e göre daha kısa olması microLED teknolojisini ön plana çıkarıyor.

MicroLED’lerin AMOLED teknolojisine göre pek çok avantajlı yönü mevcut. Bunun en önemlisi parlaklık oranı. 30 kat daha fazla parlaklık sunan microLED ile görüntüler çok daha canlı ve gerçekçi oluyor. Bu da gelecekte ekran teknolojisinin tamamen microLED’lerden oluşabileceğine ilişkin bir bilgi.

MicroLED’in Verimliliği Yüksek

Günlük yaşamımızda gerek telefonlar gerekse diğer kullanım alanlarımızda yer alan ekranlar AMOLED teknolojisi ile oluşuyor. Özellikle telefonlarda pil kullanım ömrünü düşüren temel faktör ekran parlaklığı ile doğrudan ilişkili. Ekran parlaklığının yüksek olduğu ancak pil ömrünün de minimum seviyede kalacağı bir teknolojiye geçilmesi kaçınılmaz. Yakın gelecekte de özellikle mobil alanda pek çok önemli değişimlerin yapılacağı aşikar. Bunlardan en önemlisi microLED teknolojisi olacak gibi görünüyor. MicroLED üretimi zor ve maliyeti yüksek olsa da, verimlilik yüksek olduğu taktirde tercih edilecektir.

QLED/OLED/MicroLED teknolojisinine dair güzel bir video;

Tajae Sharpe Authentic Jersey