Connor Hellebuyck Womens Jersey  Apple, iPhone Fiyatlarında İndirime Gidiyor!
arama

Apple, iPhone Fiyatlarında İndirime Gidiyor!

Son zamanlarda satın rakamlarında ciddi kan kaybeden Apple, iPhone fiyatlarında indirime gidiyor.

iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modellerinden istediği satış rakamını elde edemeyen ve satış rakamlarında düşüş yaşayan Apple, yeni iPhone modelleri olan iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modellerinin satış rakamlarını tutturmak adına iPhone fiyatlarında indirime gidebilir. Apple hakkında başarılı analizler yapan analistlerin aktardığı bilgilere göre Apple, iPhone fiyatlarında indirime gidiyor.

Apple’ın iPhone satış rakamlarında istediği seviyeye ulaşamaması, Apple’ın tedarikçilerini de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Nikeii’nin yayınladığı rapora göre Apple tedarikçileri 2016 yılından bu yana ilk kez gelir kaybı yaşıyor. Apple tedarikçilerinin gelir kaybı yaşadığı bu tabloda Apple’da gelirlerinde önemli bir kayıp yaşıyor.

Başarılı analizleriyle adından söz ettiren Nikeii’nin verilerine göre iPhone X, iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinin metal çerçevelerini yapan Tayvan merkezli Catcher şirketi Aralık gelirlerinden yüzde 28’lik bir gelir kaybı yaşadı. Nikeii verilerine göre yine Apple’ın akıllı telefonları için kamera lensi üreten Largan Precision’da gelirlerinde yüzde 33.86’lık bir kayıp yaşadı.

Apple iPhone Fiyatlarında İndirim Yapmaya Hazırlanıyor!

Apple’ın iPhone modellerinin parçalarının sağlandığı tedarikçiler, iPhone’un artık eskisi gibi satamadığı için gelir kaybı yaşarken iPhone modellerinin yaklaşık olarak yüzde 70’ine kadarının üretiminin yapıldığı Foxconn firmasının gelirlerinde ise yüzde 8.27’lik bir düşük yaşandığı Nikeii’nin raporunda yer alıyor.

Yaşanılan bu kötü gidişin ardından iPhone tedarikçileri, Apple’dan iPhone fiyatlarında yüzde 10 oranında fiyat indirimi yapmasını talep etti. Apple’ın iPhone fiyatlarında indirim yapma fikrine sıcak baktığı da gelen bilgiler arasında.

Tajae Sharpe Authentic Jersey