Connor Hellebuyck Womens Jersey  Apple ve Samsung'a Ceza Geldi - teknolojiden.net
arama

Apple ve Samsung’a Ceza Geldi

İtalyan Rekabet Kurumu Apple Ve Samsung'a ceza verdi.
Apple ve Samsung'a Ceza Geldi

Apple ve Samsung’a Ceza Geldi

Telefonlarını bilerek ve planlayarak yavaşlattıkları ve adil olmayan bir eyleme giriştikleri için Samsung ve Apple firmaları İtalya tarafından cezalandırıldı. BBC’nin haberine göre bu ceza Apple için 10 milyon Euro, Samsung için 5 milyon Euro oldu.

 

Apple ve Samsung'a Ceza Geldi

Samsung’dan Açıklama

İlk açıklama Samsung’dan geldi. Güney Koreli şirket cezaya itiraz edeceğini ve herhangi bir şekilde cep telefonlarında performans düşürücü yazılım yayınlamadıklarını açıkladı.

Apple Ve Samsung Kendini Nasıl Savundu?

Apple teknik bilgi vermekten kaçınır iken, yapılan sınırlandırılmanın telefonların daha uzun ömürlü olmasına katkı sağladığını ifade ediyor. Apple’nin bu savunması onu ceza yemekten kurtarmadı.

Apple haksız rekabet olarak görülen bir bilgi gizleme eylemi nedeniyle 10 milyon Euro ceza yedi. Bu bilgi ise şu; Apple ürettiği telefon modellerindeki pillerin ömrünü 2 katına çıkarma kapasitesi olmasına karşın, bu bilgiyi gizli tutuyordu.

Zaten Samsung ve Apple telefon pazarındaki en büyük pastadan en büyük dilimi alıyorlar. Pekiyi bu yetiyor mu? Hayır. Milyarlarca dolar kazanıyorlar. Buna rağmen bu tip dolambaçlı yollara başvurmaları, tüketici sayısını azaltmamak daha çok insana telefon satmak… Telefon alanların da potansiyel müşteri olmasını sağlamak… Verilen ceza, kazançla karşılaştırıldığında devenin kılı boyutunda bile değil.

Tajae Sharpe Authentic Jersey