Connor Hellebuyck Womens Jersey  Bitcoin hesabı nasıl açılır?
arama

Bitcoin hesabı nasıl açılır?

Yeni kripto para çağında hemen hemen herkesin bir bitcoin hesabı vardır. Eğer benim bir hesabım yok nasıl açabilirim diyorsanız doğru yere geldiniz. Makalemizde nasıl bitcoin hesabı açabileceğini anlatacağız. Yeni bir bitcoin hesabı açabilmek için öncelikle bir cüzdana sahip olmamız gerekmekte.

Bitcoin Wallet Nedir?

Nasıl ki günlük hayatta kredi kartlarımızı cüzdanımızda taşıyorsak, bitcoin hesabımız içinde bir cüzdana sahip olmamız gerekiyor. Bitcoin wallet bildiğimiz cüzdanlardan farklı olarak gözle görülür elle tutulur bir şey değildir. Bu cüzdan elektronik bir cüzdandır.

Bitcoin hesabı açmak amacıyla bir cüzdan uygulaması edinmemiz gerekmekte. Cüzdan oluşturmak için buradan kendinize bir cüzdan seçiniz. Bu makelede hem android hem ios uyumlu olması ve gereksinimleri karşılaması bakımından BRD adlı cüzdan seçilecektir.

Uygulamayı ios için ve android için linklere tıklayarak telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Bitcoin yeni hesap oluşturma

Uygulamayı yüklediğinizde sizden eski bir cüzdan bilgilerini mi yüklemek istiyorsunuz yoksa yeni bir cüzdan mı açmak istiyorsunuz diye sormakta. Eskiden bir hesabımız olmadığı için yeni bir cüzdan oluştur anlamında “Create New Wallet” Seçeneğini seçiyoruz.

Sizden uygulamayı açmak için bir pin codu oluşturmanızı istiyor. Oluşturduğumuz kodu uygulamaya erişebilmek için unutmamız gerekiyor.

bitcoin private key kaydetme

Bu aşamada hesabın sadece bizde olması gereken, private key ( gizli anahtar ) olarak bilinen kelimeler gösterilecek uyarısı geliyor. Bu kelimeleri gizli bir yere kayıt etmemiz gerekiyor. Ve kimse ile paylaşmayın.

Not: Ekran görüntüsü almak private key’inizin telefonunuzda yüklü olan, resimlere erişme yetkisi olan uygulamalar tarafından görülebilir. Bunun için bir deftere yazmanızı tavsiye ediyoruz.

bitcoin hesap private keyler

Sırasıyla 12 kelimeyi kayıt ediyoruz.

bitcoin private key onay aşaması

Bu aşamada bize kelimeleri kayıt edip etmediğimizi ölçmek için rastgele 2 kelimeyi tekrar sormakta.

bitcoin hesap açılışı son aşama

Son olarak artık bir bitcoin hesabımız var.

Tajae Sharpe Authentic Jersey