Connor Hellebuyck Womens Jersey  Bu Hafta Dijital Para Piyasası - www.teknolojiden.net
arama

Bu Hafta Dijital Para Piyasası

Dijital Para Piyasası

Bu Hafta Dijital Para Piyasası

Dijital para tüm dünyada sınır ötesi varlık ve finans aktarımı için tercih edilen bir yol. Elektronik cüzdan alarak başta BTC olmak üzere birçok kripto para satın alabilirsiniz. Sistemin iyi yanı dünya genelinde, bağlı tüm ağdaki bilgisayarların birer merkez olması ve sistemin çökertilmesinin imkansız olmasıdır. İkinci farklı özelliği ise, kimlik bilgisi gerekmeden sınır ötesi para transferine olanak sağlamasıdır. Tüm bilgisayarlar noktadan noktaya para akışını görebilir ancak kimlikler gizlidir. Bu durum yasal olmayan para transferlerinin gerçekleşmesinin önünü açıyor. Bu nedenle bazı ülkeler bu dijital para piyasasına sıcak bakmıyor.

Ne kadarlık Düşüş Yaşandı

Geçtiğimiz gün Hindistan hükumeti ülkede kripto para piyasasının yasaklanacağı yönünde bir girişimde bulundu. O günden beri kripto para borsası düşüşe geçti. Hindistan bu borsayı kullananların da cezalandırılacağını ekleyince birçok kimse elindeki BTC kripto paraları elden çıkardı. Haberden sonra BTC hisseleri % 0.43 oranında düşüş yaşadı.

Kripto Paranın Geleceği Ne Olacak?

Kripto para sadece Hindistan’ın bu girişimi ile zora girmeyecek. Neticede tüm dünyada bu borsayı kullanan dev uluslararası bankalar ve hükumetler var. Uzun vadede BTC ve diğer kripto para piyasaları insanlara kazandırmaya devam edecek gibi görünüyor. An itibari le 1 adet BTC 6,542 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte de % 1.03 oranında artış gösterdi.

Dijital Para Piyasası Ne durumda?

Dijital borsalar diğer borsalar gibi, ekonomik ve siyasi hareketlenmelerden etkileniyor. Büyük miktarlarda BTC yatırımı yapan dev sermayeler için yüzde sıfırlı rakamlar bile büyük paralara tekabül ediyor. Bu haftaki yüzde 1’lik değişim, söz gelimi 6 milyon 543 bin dolar yatırım yapan biri için 65 bin 40 dolar kar etmek demek oluyor.

Tajae Sharpe Authentic Jersey