Connor Hellebuyck Womens Jersey  Cathay Pacific Havayolu Şirketi Hacklendi!
arama

Cathay Pacific Havayolu Şirketi Hacklendi!

cathey pacific şirketinde büyük güvenlik açığı

Cathay Pacific havayolu şirketi, son güvenlik ihlalinde 9.4 milyon yolcusunun kişisel verilerinin ele geçirildiğini söyledi.

Pasaport numaraları, e-posta adresleri ve süresi dolan kredi kartı bilgileri, sızan veriler arasındaydı.

Baş yönetici Rupert Hogg çalınan bu bilgilerin kötüye kullanımına dair delil olmadığını söyledi ve özür diledi.

British Airways’e yapılan, büyük veri sızıntısının yaşandığı hack saldırısından bir hafta sonra, aynı sektörün tekrar saldırıya uğraması dikkat çekti.

Hong Kong gemisi, pasaport detayları, kimlik kartı numaraları, seyahat geçmişi ve e-posta adresleri de dahil olmak üzere çok çeşitli kişisel bilgilere erişildiğini söyledi.

Ayrıca şirket tarafından herhangi bir parola ele geçirilme durumunun olmadığı bildirildi.

Havayolu CEO’su Rupert Hogg yaptığı açıklamada, “Bu veri güvenliği olayının yolcularımızda oluşturabilecek endişe hali için çok üzgünüz,” dedi.

“Hiçbir kişisel verinin yanlış kullanıldığına dair hiçbir kanıt bulunmadığını” ve havayolu şirketinin etkilenen yolcularla iletişim halinde olduğunu söyledi.

Hogg, “Olaya hemen müdahele etmeye başladık, önde gelen bir siber güvenlik firmasının yardımıyla kapsamlı bir soruşturma başlattık ve BT güvenlik önlemlerimizi daha da güçlendirdik.” dedi.

Cathay Pacific hisseleri Perşembe günü Hong Kong işlemlerinde yaklaşık% 6 oranında değer kaybetti.

Yakın zamanda saldıraya uğrayan diğer havayolu şirketleri:

Geçtiğimiz ay British Airways, bilgisayar korsanlarının websitelerini ve uygulamalarını ihlal ettiklerini ve bu süreçte binlerce müşterinin verilerini çaldıklarını söyledi.

Air Canada mobil uygulaması Ağustos ayında bir veri ihlali yaşadı ve bu da binlerce müşterinin kişisel bilgilerinin kaybedildiğinden şüphelenildi.

Nisan ayında Delta Havayolları, binlerce müşterinin kredi kartı detaylarının bir satıcıya yönelik siber saldırı sonrasında ortaya çıktığını söyledi.

Tajae Sharpe Authentic Jersey