Connor Hellebuyck Womens Jersey  Çin’li öğrenciler Çip ile takip edilecek - teknolojiden.net
arama

Çin’li öğrenciler Çip ile takip edilecek

Çin’li öğrenciler Çip ile takip edilecek, öğrencilerin üniformasına yerleştirilen çip ile artık öğrenciler okul içinde ve dışında kontrol ve takip edilecek.
Çip ile takip

Çin’li öğrenciler Çip ile takip edilecek

Çin’de sosyal medya kullanımı ve teknoloji bağımlılığının sonucu olarak öğrencilerin karnelerinin pek parlak olmaması sonucu, öğrencilere çipli takip sistemi uygulaması başlatılmış durumda. Öğrencilerin üniformasına yerleştirilen bir çip ile artık öğrenciler okul içinde ve dışında kontrol ve takip edilebilecek. Bu uygulamayı aileler de oldukça başarılı olarak nitelendiriliyor. Öğretmenler ve ebeveynler uygulamadan son derece memnun.

Çip ile takip yabancı kişileri de engelliyor

Çocukların üniformalarının içine yerleştirilen çipler sadece öğrencinin kendine has oluyor. Yani bir öğrencinin üniformasını bir başka öğrenci kullanamıyor, yüz tanıma sistemi ile kullanılan bu üniformalar öğrencinin nerelere gittiğini hangi konumda bulunduğu gibi temel ihtiyaç duyulan bilgileri ilgili noktalara ulaştırıyor. Öğrencilerin okula giriş ve çıkışlarında mağazalardaki sesli alarm sisteminin benzeri bir sistem kullanılıyor. Böylece öğrencinin okula giriş yapıp yapmadığı gibi temel veriler kolaylıkla takip edilebiliyor. Bunların yanında okulun giriş ve çıkışlarına yerleştirilmiş olan sesli ikaz sistemi okul içine yabancıların girmesini de engelliyor. Okulun kapısında yabancı kişiler girdiğinde sesli ikaz sistemi ile görevlilere uyarı veriliyor.

Tajae Sharpe Authentic Jersey