Connor Hellebuyck Womens Jersey  Çok Katmanlı 3D Yazıcıların Marifeti - teknolojiden.net
arama

Çok Katmanlı 3D Yazıcıların Marifeti

3D yazıcılarla birlikte, YSA yapay sinir ağlarının kullanılması ile tarihi eserler niteliğindeki çok eski resimlerin bire bir aynısının kopyalanması ve bu verilerin orijinaline sadık kalınarak uzun yıllar saklanabilmesi mümkün oluyor
3D Yazıcıların Marifeti

Çok Katmanlı 3D Yazıcıların Marifeti

3D yazıcılarla birlikte, YSA yapay sinir ağlarının kullanılması ile tarihi eserler niteliğindeki çok eski resimlerin bire bir aynısının kopyalanması ve bu verilerin orijinaline sadık kalınarak uzun yıllar saklanabilmesi mümkün oluyor. Tayland ve ABD’li uzmanların belirttiğine göre, 3D baskı araçları ve YSA yapay sinir ağları kullanılarak, resim alanında dünyadaki baş yapıt resimlerin, dijital ortamlarda işlenerek, orijinalinden farksız eserlerin kopyalanabilmesi mümkün oluyor. 3D Yazıcıların marifeti burada başlıyor.

YSA ve 3D yazıcılar Çığır Açıyor

Yöntem çok katmanlardan (mürekkep katmanları) oluşuyor. Resimler dijital ortamlara aktarılarak, piksel piksel işleniyor. Veriler dijital ortama aktarıldıktan sonra, orijinal renklerine sadık kalınarak hiçbir değişim olmadan binlerce kopyası çıkarılabiliyor. Bu teknoloji Asya 2018 SIGGRAPH konferansında tanıtılacak. Çok yüksek hassasiyete sahip olan yazıcılar ve tarayıcılarla bu işin mümkün hale gelmesi sevindirici. Çünkü gelecek bin yıllardaki nesillerin de şu andaki büyük tarihi baş yapıt resimleri orijinalinin aynısı olarak görmeleri mümkün olacak. Repaint sistemi adını verdikleri sistemle yapay zekanın da işe katıldığı 3D yazıcılarla sadece resimler işlenmiyor daha birçok alanda (heykel vs) bu sistemleri kullanmak mümkün.

etiketlerETİKETLER
Tajae Sharpe Authentic Jersey