Connor Hellebuyck Womens Jersey  DND Modu Nedir Ve Kullanımı - www.teknolojiden.net
arama

DND Modu Nedir Ve Kullanımı

DND Modu

DND Modu Nedir Ve Kullanımı

Yeni işletim sistemi olan iOs 12 sürümünde, Apple yine sıra dışı bir çizgi izledi, aka DND modu olarak anılan bir yeni özellik sayesinde, telefon sahibi, günün belli zamanlarında rahatsız edilmek istemediğinde bu modu kullanabilecek. Pek çok Apple kullanıcısı firmaya yeni özellikler konusunda baskı yapıyor.

iOS cihazında DND Modu

Yarım ay şeklinde ikonla gelen DND moduna tıkladığınızda, sizi arayanların sizi rahatsız etmemesi için seçeneğiniz var. Bu özeliğe ayarlar menüsünden de girebilirsiniz. Ayarlar menüsünde Do not Disturb yazan sekmeye tıklamanız yeterli olacak. Özelliği devre dışı bırakmak için yine aynı yolu izleyip, devre dışı bırak demeniz gerekiyor. Aksi halde, sizi arayanlar size ulaşamaz. Bir başka özellik ise rahatsız etme modunu zamanlayabilmenizdir.

Örneğin şu saatten şu saate kadar şeklinde komut verebilirsiniz. Özellikle kullanıcıların, gece yatmaya gittikleri zamanlarda bu mod çok işe yarayacak. Bildirimler yine telefona gelecek ama arama sesi ve titreşim kullanıcıyı rahatsız etmeyecek.

Bir diğer yenilik ise, sabah uyandığınızda telefonunuzun size günaydın demesi olacak. Rahatsız etme modu tüm arayıcıları için yeniden düzenlenebilir. Görüşmesini istemediğiniz kimseleri belirlediğiniz saatlerde sizi rahatsız etmelerini engelleyebilir ya da beyaz listeye alarak sadece bu kimselerden gelen çağrıları duyabilirsiniz. Telefonu araca bağladığınızda ve gece yatarken bu özellik işinize yarayacak. Otomatik cevap seçeneğinde, “Araba kullanıyorum, sonra arayın!” uyarısı da verebilirsiniz.

Tajae Sharpe Authentic Jersey