Connor Hellebuyck Womens Jersey  Dubai Polisi Uçan Motosikletler Kullanacak - teknolojiden.net
arama

Dubai Polisi Uçan Motosikletler Kullanacak

Dubai polisi Rus yapımı özel üretim uçan tek kişilik motosikletler kullanacak. Dubai Polisi Uçan Motosikletler bir hayli ilgi gördü.
Dubai Polisi Uçan Motosikletler

Dubai Polisi Uçan Motosikletler Kullanacak

Dubai polisi Rus yapımı özel üretim uçan tek kişilik motosikletler kullanacak. Arap dünyasının en gelişmiş yerlerinden biri olan Dubai, yeni teknolojileri yakından takip ediyor ve günlük hayata aktif olarak bu teknolojileri entegre etmeye devam ediyor. Uçan tek kişilik harika araçlar, ulaşılması aciliyet gerektiren ve zaman kaybı göze alınamayan olaylara müdahalede kullanılacak. Diğer bazı özel güvenlik şirketlerinin de bu araçları kullanması gündemde. Hoverbike S3 adı verilen aracları Dubai polisleri test etmeye başladı.

Polis ve İtfaiye Hava Araçları

Sadece polis departmanı değil, aynı zamanda itfaiye ekipleri de uçan araçları kullanabilecek. Yakın zamanda Dubai semalarında 4 pervaneli tek kişilik hava araçlarını görmek mümkün olacak. Araçlar şehir semalarında sürekli devriye gezebilecek. Araçları ünlü teknoloji ürünleri üreten Hoversurf şirketi üretecek. Dikey olarak kalkış ve iniş yapabilen bu araçlar 1 yıl önce, Dubai ‘de düzenlenen fuarda sergilenmiş ve dikkat çekmişti. eVTOL adı verilen bu araç 2020 yılında aktif olarak kullanımda olacak. Aracın kullanımı ayrı bir eğitim gerektiriyor bunun için Dubai polisi sıkı bir uçuş eğitiminden geçirilecek.

Çoğunluğu karbon fiberden oluşan Hoverbike S3, 115 kilogram ağırlığa sahip ve 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Havada 30 dakika kalabilen araç, zeminin maksimum 5 metre yukarısında kullanılabiliyor. Aracın fiyatı ise 150 bin dolar.

Tajae Sharpe Authentic Jersey