Connor Hellebuyck Womens Jersey  Dünyanın En Sessiz Uçağı Üretildi - teknolojiden.net
arama

Dünyanın En Sessiz Uçağı Üretildi

Yeni ve sesten hızlı olan dünyanın en sessiz uçağı ismi X-59 QueSST olarak açıklandı. Uçak için harcanan para 250 milyon doları geçti.
Dünyanın En Sessiz Uçağı

Dünyanın En Sessiz Uçağı Üretildi

Son dönemlerde birçok yeni icatlar üst üste geliyor. Lockheed Martin ve ABD havacılık ve uzay ajansı NASA kuruluşları sesten hızlı süpersonik bir uçak geliştirmek için kolları sıvadılar. Üstelik bu uçak için harcanan para 250 milyon doları geçti. Yeni ve sesten hızlı olan dünyanın en sessiz uçağı ismi X-59 QueSST olarak açıklandı. Sesten daha hızlı ilerleyen uçaklarda çok fazla gürültü sorunu henüz halledilmedi. Zira bu uçak askeri değil sivil hizmet odaklı olarak üretildi yani yolcu taşıyacak.

Uçak Sesten Hızlı Olacak

Tek problem gürültüyü azaltabilmek. Bunun için de yoğun olarak gürültü azaltma üzerine teknolojiler geliştirilmeye çalışıyor. Concord geçtiğimiz yıllarda sesi aşan bir model üretmişti. Fakat bu tip projeler genelde gizli tutulur ki, rakip firmalar hemen aynı şeyi yapmaya kalkışmasınlar. Pastadan ilk payı alan büyük pay alır. Olay şu, yolcu taşıma odaklı olarak üretilen bu yeni süpersonik uçağın hızının saatte 940 km olacağı bilgisi ve 55 bin Fit üzerinde uçacak olmasının gerekliliği bilgisi dışında bir bilgi yok. Yeni uçağın 2021 yılında tüm ihtişamı ve hızı ile semaları titretmesi bekleniyor.

  • sürmeneli
    8 ay önce

    sesin 2 katı yanı bu cok buyuk bir hız ve yolcular bu hıza nasıl dayanacakk ki yaslılar hastalar vs

    5
    yorum beğen
Tajae Sharpe Authentic Jersey