Connor Hellebuyck Womens Jersey  Elektrikli Uçak Üretimi Başlıyor - teknolojiden.net
arama

Elektrikli Uçak Üretimi Başlıyor

İngiltere çok gizli bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor, dünyada bir ilk olacak olan elektrikli yarış uçağı üretimini planlıyor.
Elektrikli Uçak Üretimi

Elektrikli Uçak Üretimi Başlıyor

İngiltere çok gizli bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor, dünyada bir ilk olacak elektrikli yarış uçağı üretimini planlıyor. İngiliz kökenli şirket Easy Jet şirketi, en geç 2030 yılında göklerde uçan ilk elektrikli uçağı yapma projesini hızla yürütüyor. Projenin hızla ilerlemesinin en önemli sebebi, sıfırdan bir uçak tasarlamaya gerek duyulmamasıdır. Mühendisler fosil yakıtla çalışan motoru modifiye ederek, elektrikli motor haline dönüştürmeyi planlıyor.

Elektrikli Uçak Güvenli olacak

Uçaklar ise Formula 1 hava yarışlarında kullanılan uçaklar olacak. Spor tipi küçük uçaklara odaklanan Nothingdam Üniversitesi araştırmacıları, fosil yakıtlarla çalışan uçak motorunun elektrifikasyonunun zor olmayacağını ifade ediyorlar. Uçağın hızının saatte 200 mil olacağı da gelen haberler arasında. Uçağın model adı Air Race E olacak ve ek olarak yeni teknolojilerden destek alınarak, elektrik motoru ve yeni bir uçak kontrol sistemi geliştirilecek. Yeni bir pil türü ve yeni bir pervane de takılacak olan bu model için teknik düzenlemeler hızla sürüyor. Öncelikli olarak üretici firma, güvenliği ön plana alıyor.

Projenin 2030 yerine 2020 yılına çekilmesi, gelişen teknolojilere paralel olarak mümkün olabilecek. Öyle ki İngiltere’de düzenlenecek olan ilk Elektrikli uçak yarışları için kollar sıvandı. Projede yer alan mühendisler, Nottingham Üniversitesinden mühendisler olacak. Bu da daha disiplinli ve daha kaliteli bir ürün ortaya çıkarılacağının göstergesi…

Tajae Sharpe Authentic Jersey