Connor Hellebuyck Womens Jersey  Facebook’tan Bir Yenilik Daha - www.teknolojiden.net
arama

Facebook’tan Bir Yenilik Daha

Facebook’tan Bir Yenilik Daha

Facebook’tan Bir Yenilik Daha

Facebook önümüzdeki günlerde yeni bir kongre düzenliyor. Facebook haberlerini yakından takip edenlerin ön görülerine göre; Facebook yalan haberlere karşı bir girişim başlatıyor. Bilindiği gibi herhangi bir Facebook kullanıcısı, belli bir kitle edindikten sonra herhangi bir yalanı dilediği gibi yayabiliyor. Böylece kitleler arasında sosyal medyada yayılan bir yalan, bir süre sonra gerçekmiş gibi algılanabiliyor.

Harekat Odası Nedir?

Bunun sosyal olarak büyük sorunlara yol açabileceğini fark eden Facebook, Harekat Odası adını verdiği bir projeyi hayata geçirecek. ABD seçimlerinde, seçimi etkilemeye çalışan Rusların manipülasyon girişimi nedeni ile böyle bir karar alma gereği duyan Facebook, belirli bir süre boyunca bu girişimi sürdürecek. İndependet gazetesinin haberine göre, Facebook seçkin birkaç kişi ile bu denetleme mekanizmasını hayata geçirecek. Dünyada en çok kullanılan sosyal platformlardan biri olan Facebook, ciddi bir sosyal ağ olarak varlığını devam ettiriyor. Hemen herkesin bir Facebook hesabı var.

Facebook Eleştirilerin Önüne Geçmek İstiyor

Milyarlarca insanın kendi sayfaları, özel bilgileri ve paylaşım verisini elinde tutan Facebook, bu açıdan sorumluluk alıyor. Seçimlerde Rus manipülasyonunu neden engellemediğine dair eleştirilere de maruz kaldığı için böyle bir geçici yola başvurduğu da gelen haberler arasında. Bu durum da bu dev ağın korunması denetlenmesi gerektiğinin önemini vurguluyor. Şu anda Facebook, 20 bine yakın güvenlik çalışanı ile bu platformu ayakta tutuyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
  • ekrem cudi
    10 ay önce

    facebbokun basi beladan kurtulmuyor ne yapsalarda modasi gecti artik

    6
    yorum beğen
Tajae Sharpe Authentic Jersey