Connor Hellebuyck Womens Jersey  Facebook’un Kripto Para Projesinde Yeni Gelişme!
arama

Facebook’un Kripto Para Projesinde Yeni Gelişme!

facebook-kripto

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook’un gizli olarak üzerinde çalıştığı kripto para projesinde yeni bir gelişme yaşandı. Facebook’un gizemli kripto para bölümü sessiz sedasız ilk satın alımını gerçekleştirdi. Facebook’un gerçekleştirdiği bu satın alımının akıllı sözleşme geliştirmelerinde uzmanlaşmış bir Blockchain girişimi olduğu belirtildi.

Anonim kaynaklara dayandırılan haberde Facebook’un University Collage London araştırmacıları tarafından kurulmuş olan Blockchain şirketi Chainspace’i bünyesine kattığı aktarıldı.

Konuyla ilgili olarak finans haberleri platformu olan Cheddar’ın ulaştığı bir Facebook yetkilisi gerçekleştirilen satın alımın detaylarını paylaşmadı. Facebook yetkilisi, “Diğer şirketler gibi Facebook da Blockchain teknolojisinin gücünden yararlanmanın yıllarını arıyor. Bu yeni küçük ekip Blockchain teknolojisinin farklı uygulamalarda kullanılmasının yollarını arıyor. Bu çalışma artık Facebook çatısı altında gerçekleşecek.” dedi.

Facebook, Blockchain teknolojisi hakkında araştırmalar yapan Chainspace’in bilgi birikimi ve yeteneğiyle ilgilendiği belirtiliyor. Facebook’un gerçekleştirdiği bu satın alımın şirket Chainspace için değil de Chainspace’i geliştiren ekip için olduğu ifade ediliyor.

Facebook’un kripto para alanında çalışma yapan uzman kişilerden kurduğu gizli projesi, Blockchain ve kripto para projeleri üzerinde çalışıyor. Facebook’un bu gizli ekibinin başında ise tecrübeli Facebook yöneticisi ve eski PayPal başkanı David Marcus bulunuyor.

Yaklaşık 40 kişiden oluştuğunu ve ilk olarak WhatsApp’a entegre parayla desteklenen bir kirpto para projesini üzerinde çalıştığı öne sürüldü. Bakalım Facebook bu satın alımın ardından yeni satın alımlar gerçekleştirecek mi?

Tajae Sharpe Authentic Jersey