Connor Hellebuyck Womens Jersey  Geleceğin Uçakları Nasıl Olacak? - teknolojiden.net
arama

Geleceğin Uçakları Nasıl Olacak?

Geleceğin uçakları nasıl olacak soruna italyan mühendisler yeni bir uçak modeli tasarlayarak cevap verdi. Tasarımda Kanat ve arka kanat bir parça olacak.
Geleceğin uçakları nasıl olacak

Geleceğin Uçakları Nasıl Olacak?

Havacılıkta ekonomik taşıma en önemli konulardan biridir, gelecekte yolcu uçaklarının modellerinin değiştirilmesi çalışmalarının amacı, daha fazla yolcuyu daha az masrafla taşımak… Geleceğin uçakları nasıl olacak sorusuna İtalyan mühendisler yeni bir uçak modeli tasarlayarak cevap verdiler. Kanat ve arka kanat bir parça olacak. Uçak kanatları uçağın havalanmasında en önemli parçalardır. Hava akımları alttan geçerken üste göre daha az hızla geçerler bu nedenle yukarı kaldırma basınçları yüksektir. Uçağı havada tutan şey kanatlara alttan yapılan havanın yüksek basıncıdır. Bu bilgiden yola çıkan İtalyan mühendisler yeni kanat tasarımları üzerinde çalışıyorlar. Modelleme yapmak için de büyük bütçeli test masraflarına gerek olmadan bilgisayar programı olan ANYSYS programı ile modelleme yapabiliyorlar. Araştırma Avrupa projesi PARSIFAL projesinin bir parçasıdır. Pisa Üniversitesi’nde profesör olan Aldo Frediani projeyi yönetiyor. İnsan nüfusu yoğunlaştıkça uçakla yolculuk yapan insan sayısı ve uçak sayısı arttıkça, gökyüzündeki trafik de sıkışmaya başlıyor. Bunun da önüne geçebilmek için daha çok yolcu taşıyan ve daha az yakıt harcayan uçakların imal edilmesi bir zorunluluk haline geliyor.

Boxwing Yapılandırması Çözüm Getirmeli

İlk öncü uçaklardan biri bir deniz uçağı oldu. Bu uçak az önce verdiğimiz bilgi gibi ,hava moleküllerinin kaldırma gücünden daha fazla yararlanma düşüncesi temeline dayanıyor. Pisa Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, kontrolleri iyileştirmek için bir göl üzerinde testler yapıyorlar. Sonuçlar uçak üretici firmalarına iletilecek. Uzay mühendisi Vittorio Cipolla Pisa Üniversitesinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yeni tasarımda gövde daha uzun ve daha geniş olacak. Böylece her koltuk için +50 koltuk kazanılmış olacak.

Tajae Sharpe Authentic Jersey