Connor Hellebuyck Womens Jersey  Google Chrome Reklam Engelleyicilere Savaş Açtı
arama

Google Chrome Reklam Engelleyicilere Savaş Açtı

Google, Chrome üzerinde yapacağı ufak tefek değişiklikler sayesinde reklamların gösterilmesini engelleyen programları ortadan kaldırmayı amaçlıyor
Google Chrome Reklam Engelleyicilere

Tarayıcı sektöründe büyük bir payı elinde bulunduran Google bu alanda hizmet veren Chrome üzerinde yapacağı ufak tefek değişiklikler sayesinde reklamların gösterilmesini engelleyen programları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Google’un temel gelir kaynaklarından birisi olan internet reklamları, kullanıcılara gösterilmediği taktirde ziyaretçi dışında kimse bir şey kazanamıyor.

Şöyle ki; Reklam veren ve reklam yayınlayan kullanıcının bilgisayarında yer alan reklam engelleyicisine takılıp, sitede reklamı görüntülenemiyor. Bu durum sonucunda reklamlardan reklam veren de reklamı yayınlayan da hiçbir kazanç elde edememektedir. Elbette aracı olan kurum Google da bu alanda bir kazanç sağlayamamaktadır. Bu durumu çözebilmek için Google, Chrome üzerinde yapacağı küçük bir güncelleme ile bütün bu reklamı engelleme işine hizmet eden uygulamaları ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

Reklam Engelleyici Chrome

Reklam engelleyicileri ve bu uygulamalardan kaynaklanan güvenlik açıklarını ortadan kaldırmak üzere Google mühendislerinin çalışmalarında sona gelindiği açıklandı. Chrome üzerinde kullanıcılar artık reklam engellemeye yönelik eklentiler kuramayacak, var olan eklentileri ise kullanamaz hale gelecektir.

Tajae Sharpe Authentic Jersey