Connor Hellebuyck Womens Jersey  Google Play Store'da Yeni Bir Zararlı Yazılımlar Bulundu!
arama

Google Play Store’da Yeni Bir Zararlı Yazılımlar Bulundu!

Google’ın çok kullanılan işletim sistemi Android üzerinde her geçen gün yeni zararlı yazılımlar bulunmaya decam ediyor. Ünlü güvenlik firması Trend Micro tarafından yayımlanan rapora göre Google Play Store üzerinde yaklaşık 4 milyonun üzerinde indirmeye sahip olan 30 zararlı uygulama tespit edildi.

Ünlü Alman güvenlik şirketi Trend Micro tarafından yapılan açıklamada Google Play Store üzerinde yaklaşık 30 adet zararlı Android uygulaması tespit edildi. Google’ın Android işletim sistemi resmi uygulama mağazası Google Play Store’da bulunan bu zararlı uygulamalar kullanıcılara uygunsuz reklamlar gösteren kullanıcıların verilerini çalan sitelere yönlendiriyor.

Fotoğraf çekme ve fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında tespit edilen zararlı yazılımlar kendi kategorisinde de milyonlarca kişi tarafından indirilmiş olması dikkat çekti.

Güvenlik konusunda ciddi sıkıntıları bulunan Android işletim sisteminin resmi içerik mağazası Google Play Store’da da zararlı yazılımların bulunmasıyla birlikte Google’ın nasıl bir hamle yapacağı merak konusu.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
Tajae Sharpe Authentic Jersey