Connor Hellebuyck Womens Jersey  Hileli Siteler Sizi Kandırmak İçin Yeşil Asma Kilit İşareti Kullanıyor
arama

Hileli Siteler Sizi Kandırmak İçin Yeşil Asma Kilit İşareti Kullanıyor

Yeşil asma kilit sizin tam güvende olduğun anlamına gelmiyor.
yeşil https asma kilit

Şifreni veya kredi kartı bilgilerinizi çevrimiçi bir forma girmeden önce bir web sitesinin en üstündeki yeşil asma kilit sembolünü aramanız gerektiğini duymuş olabilirsiniz. İyi niyetli tavsiye, ancak yeni veriler, hassas bilgilerinizin güvende kalmasının yeterli olmadığını gösteriyor.

Sürekli kendini geliştiren sahtekarlar son zamanlarda yeni methodlara başvuruyor. Bu methodlardan biri de https kullanarak tarayıcının yanında yeşil yeşil asma kilit sembolü çıkmasına olanak sağlıyorlar. Bundan dolayı da kullanıcılar sitenin güvenli olduğunu zannedebiliyor.

Siber güvenlik firması PhishLabs’ın, ilk olarak güvenlik yazarı Brian Krebs tarafından bildirilen verilere göre, sahte sayfaların neredeyse yarısının bir yeşil asma kilit taşıdığını gösteren bir site var. Bu da sitenin güvenli olduğunu gösteriyor.Dolandırıcılar Anti-Phishing Çalışma Grubu’nun Ekim raporuna göre, bir internet sitesine güvenmek için birçok internet kullanıcısının yeşil asma kilit sembolüne güvenmesi gerçeğinden yararlanıyor.

Raporun yazarları, “Dolandırıcılar, belirsiz bir güvenlik mesajından yararlanıyorlar” dedi.

Yeşil Asma kilit gerçekten ne anlama geliyor

Yeşil Asma kilit her zaman kusurlu bir sembol olmuştur. Size özel ve aynı zamanda oldukça teknik bir şey söylemek için var ve basit bir görüntü ile karşılaşmak zor.

Kilit, bir web sitesinin şifreli bir bağlantı üzerinden web tarayıcınızdan bilgi aldığını ya da size gönderdiğini bleirtir. Bu kadar. Bir web sitesinin şifrelenmiş bir bağlantıya sahip olduğunu söyleyebilirsiniz çünkü http ile değil, https harfleriyle başlar. Bugünlerde web siteleri TLS adında bir şifreleme standardı kullanıyor. Güvenli bağlantı sayesinde internet trafiğinizi hiç kimse internetin geniş ve küresel altyapısı üzerinden geçemez.

Ancak bu sitenin yasal bir site olduğu ya da gönderdiğiniz kredi kartı bilgilerini kaydettikleri anlamına gelmiyor.

etiketlerETİKETLER
Tajae Sharpe Authentic Jersey