Connor Hellebuyck Womens Jersey  İBM’in Geliştirdiği Tırnak Sensörü Sağlığınızı Test Ediyor
arama

İBM’in Geliştirdiği Tırnak Sensörü Sağlığınızı Test Ediyor

İBM mühendisleri insan sağlığı için çalışmaya devam ediyor, İBM mühendislerinin geliştirdiği tırnak sensörü sağlığınızı test ediyor
İBM’in Geliştirdiği Tırnak Sensörü Sağlığınızı Test Ediyor

İBM’in Geliştirdiği Tırnak Sensörü Sağlığınızı Test Ediyor

Teknoloji’nin gelişmesi ile firmalar farklı alanlara da el atmış durumda. Dünyanın en önemli bilgisayar firmalarından olan İBM’in duyurduğu son haberde, teknoloji ile sağlık entegre edilmiş durumda. Tırnağa takılan bir sensör ile kişinin sağlık konusunda sıkıntısının olup olmadığı test ediliyor. İBM’in geliştirdiği tırnak sensörü yapay zeka ile entegre şekilde çalışıyor.

İBM’in geliştirdiği tırnak sensörünün işleyiş biçimi oldukça kolay, parmağa takılan küçük bir sensör kişinin kavrama konusunda sıkıntısının olup olmadığını belirliyor. Sensör sayesinde tırnağın iş yapma sürecinde deforma derecesi belirleniyor. Verilerin toplanmasının ardından bu bilgiler işlenerek kişinin herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığı yapay zeka sayesinde belirleniyor.

İBM’den gelen bir haber sağlık ile teknolojinin gelecekte belli bir sistematik içinde çalışacağı net şekilde ortaya konulmuş durumda. İBM yetkilileri ise bu konuda yaptığı açıklamada; Tırnaklarımızda tutma ve kavrama durumunda deforme, genişleme ve esnemeler meydana geldiğini bunu çıplak gözle görmenin mümkün olmadığını, ancak bir çip ile görülebildiğini aktarmaktadır. Bu çip sayesinde tırnağın yapısında oluşan deformeyi gözlemleyebildiklerini açıklamıştır. İBM’in geliştirdiği tırnak sensörü henüz geliştirilme aşamasında fakat yakın gelecekte kullanılması bekleniyor.

Tajae Sharpe Authentic Jersey