Connor Hellebuyck Womens Jersey  İphone Almak için Böbreğini Sattı - teknolojiden.net
arama

İphone Almak için Böbreğini Sattı

Çin’de yaşayan bir genç okulda statü göstergesi olduğu için 2011 yılında İphone almak için böbreğini sattı. İphone 4 almak için böbreğini merdivenaltı bir hastanede satmaya karar veren genç ameliyat sırasında enfeksiyon kaptı ve diğer böbreğini de kaybetti.
İphone Almak için Böbreğini

İphone Almak için Böbreğini Sattı

Çin’de yaşanan bu dramatik olay, bize aslında pek çok konuda ders niteliği taşıyor. Marka algısının yaşamımız üzerinde ne derece etkili olduğunu gözler önüne seren bu haber aslında teknoloji konulu bir haber olsa da sosyolojik bir vaka aynı zamanda. Çin’de yaşayan bir genç okulda statü göstergesi olduğu için 2011 yılında İphone almak için böbreğini sattı. İphone alabilmek için yeterli paraya sahip olmayan genç para bulmanın çaresini böbreğini satmakla buldu. Apple İphone 4 almak için böbreğini merdivenaltı bir hastanede satmaya karar veren genç, ameliyat sırasında enfeksiyon kaptı ve diğer böbreğini de kaybetti.

Genç şimdi 24 yaşında ve hayatının geri kalan kısmını sürekli diyalize giderek geçirmek zorunda kalacak. Böbrek nakli yapılıncaya kadar diyaliz olacak olan gence uygun böbrek bulunması halinde nakil yapılacak. Telefon ve okuldaki statü derdine düşüp sağlığını kaybeden genç, tüm bunları yaptığı için pişman olduğunu ve böbrek nakli yapılmasını arzu ettiğini söylüyor.

Tajae Sharpe Authentic Jersey