Connor Hellebuyck Womens Jersey  İphone batarya değişimi pil satışlarını olumsuz etkiledi
arama

İphone batarya değişimi pil satışlarını olumsuz etkiledi

İphone batarya değişimi pil satışlarını olumsuz etkiledi

Apple 2017 yılında eski cihazları bilinçli olarak yavaşlattığını itiraf etmesinin ardından müşterilerine kendini affettirmek için bir çalışma yapmış iyi bir PR çalışması ile kısa bir süre olmak koşuluyla pil değişimlerini 199 TL olarak belirlemişti.
Apple ın bu kampanyası pek çok kişi tarafından eleştirilmiş ve hatta boykot dahi edilmişti. Apple CEO su Tim Cook yapılan bu kampanyanın yeni İphone satışları üzerindeki olumsuz etkisinden bahsetti. Cook yaptığı açıklamada aslında bir itirafa daha imza atmış oldu. Tüketicilerin daha fazla iphone almasını sağlamak için yapılan bu yavaşlatma Apple ın marka değerini olumsuz şekilde etkiledi.

Tüketicilerin büyük bir kısmının yeni bir iphone edinmek yerine uygun fiyatlı pil değişiminden faydalandığını söyleyen Cook bu anlamda yeni İphone satışlarının düştüğünü söyledi.

Tüm bunların yanı sıra dünya üzerindeki son yıllarda ortaya çıkan küresel ekonomik kriz de bu satışlar üzerinde olumsuz etki yarattı. Apple ın yaptığı bu yeni açıklama yeni bir PR çalışması mı yoksa gerçekten var olan bir etki mi ilerleyen süreçte bu ortaya çıkacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
Tajae Sharpe Authentic Jersey