Connor Hellebuyck Womens Jersey  iPhone Hücresel Veri Sınırı Nasıl Kaldırılır? - iPhone veri sınırı kaldırma
arama

iPhone Hücresel Veri Sınırı Nasıl Kaldırılır?

iPhone Hücresel Veri Sınırı Nasıl Kaldırılır? iPhone veri sınırı kaldırma Apple neden veri sınırı uyguluyor?

iPhone Hücresel Veri Sınırı Kaldırma?

Apple, iPhone cihazlarda hücresel veri ile App Store’dan uygulama indirmeyi sınırlandırıyor. iPhone cihazlarda hücresel veri kullanarak 150 mb üzerinde bir uygulama indiremiyorsunuz. (İOS 11 cihazlarda sınır 100 mb.)  Bugün sizler için iPhone hücresel veri sınırı nasıl kaldırılır sorusuna cevap bulacağız.

Apple hücresel veri sınırı neden uyguluyor?

Apple hücresel veri sınırını uygulamasındaki ana neden kullanıcıların mobil verisini gereksiz yere tüketmesini önlemek, büyük boyutlardaki dosyaları wi-fi üzerinden gidermelerini istemesinden kaynaklanıyor. Ancak kullanıcıların her zaman wi-fi kullanmak gibi bir imkanı olmadığından ihtiyaçlarını mobil veri üzerinden gideriyor.

Peki iPhone Hücresel Veri Sınırı Nasıl Kaldırılır?

iPhone Hücresel Veri Sınırı tarih saat ile değiştirilerek aşılıyorÖncelikle App Store’dan uygululama indirmeye çalışır iken karşımıza “Bu öğe 150 MB’nin üzerinde. Bu öğe için kademeli indirme yapılamadığı sürece WiFi bağlantınız olmadan “Uygulama/Oyun adı” indirilmeyebilir.” yazılı bir uyarı çıkacaktır. Uyarı mesajına “Tamam” diyerek kapattıktan sonra ana ekranda uygulamanın simgesini görünce aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayınız.

  • Ayarlar menüsüne gidin.
  • Genel/Tarih ve Saat  yolunu izleyin.
  • Otomatik ayarla seçeneğini kapatın ve tarihi 2-3 gün ileri alın.

Tarihi ayarladıktan sonra ana sayfaya dönebilirsiniz. İndirme otomatik olarak başlayacaktır.

 

 

Tajae Sharpe Authentic Jersey