Connor Hellebuyck Womens Jersey  Jeff Bezos'un Boşanma Davası : 140 Milyar Dolar
arama

Jeff Bezos’un Boşanma Davası : 140 Milyar Dolar

Jeff Bezos ve eşinin boşanma davasında 140 milyar dolarlık servet bölünecek.
jeff bezos boşanıyor

Jeff Bezos’un bu ayki boşanma duyurusu dedikodu sayfalarında bir nimet olmuştur. Çiftlerin büyük servetini kabaca 140 milyar dolar civarında.

Ancak TMZ ve Page 6 dünyasının ötesinde, Jeff ve MacKenzie Bezos’un boşanması Amazon’un mülkiyeti üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir ve şirket için yeni zorluklar yaratabilir. Ve bu pek mümkün olmamakla birlikte, türbülansın Amazon’un hızlı büyüme ve inovasyon hızını yavaşlatarak tüketicilere zarar vermesi bile mümkün.

Ek olarak, boşanmanın, tarihteki en önemli yerleşim yerlerinden biri ve muhtemelen en büyüğüyle sonuçlanması beklenmektedir, çünkü Bezos dünyanın en zengin kişisidir ve dünyanın en değerli şirketlerinden birini işletmektedir.

Çarşamba günü konuşan şirket sözcüsü Drew Herdener, “Jeff, Amazon’a odaklanmış ve Amazon’la meşgul olmaya devam ediyor.” Dedi.

İşte boşanma hakkında bilmeniz gerekenler ve bunun etkileri olabilir.

Boşanma

Jeff ve MacKenzie Bezos 9 Ocak’ta Twitter üzerinden boşandıklarını duyurdular ve “uzun süren sevgi dolu keşif ve deneme ayrılıklarından sonra” ayrılmaya karar verdiklerini söylediler. Mesaj arkadaş kalmayı planladıklarını söylüyor. Çift, 25 yıl önce Bezos’un Amazon’u kurmasından bir yıl önce evlendi.

Servet

Bezos’un servetinin neredeyse tamamı, 800 milyar dolar değerinde bir şirket olan Amazon’daki yüzde 16 sahipliğinden geliyor. Bezos şahsen 2013 yılında 250 milyon dolara satın aldığı Washington Post’a sahip. Çiftin mülkü Beverly Hills’de iki ev; Washington, Medine’de iki ev; Washington, DC’deki en büyük ev; ve The Wall Street Journal’a göre bir Teksas çiftliği.

Bezos ayrıca, 2000 yılında kurduğu bir roket ve uzay yolculuğu şirketi olan Blue Origin’e de sahip. Her yıl Amazon stoklarından yaklaşık 1 milyar dolar yatırım başlatıyor. Bezos Expeditions ile Airbnb, Uber, Nextdoor ve Twitter gibi şirketlerdeki hisselere sahiptir.

Hayırseverlik dünyasında kariyerinin çoğunda küçük bir oyuncu olduktan sonra, Eylül ayında Bezos, Birinci hayır fonunu açıkladı ve başlangıçta 2 milyar dolarlık bir yatırım yaparak kar amacı gütmeyen kuruluşlara yardım etmek ve düşük gelirli yeni bir okul öncesi okul ağı oluşturmak için yatırım yaptı.

Amazon için sonra ne olabilir?

jeff bezos boşanma amozan'a etkisi

Bu erken noktada Amazon’un mülkiyeti için neyin değişebileceğini söylemek zor. TMZ, evlilik öncesi anlaşma olmadığını, yani dünyanın en büyük bireysel servetinin ikiye bölünebileceğini ve Bezos’un Amazon hissesinin yarısının kontrolünü kaybedebileceğini belirtti. Bu, MacKenzie’nin şirkette değişiklik yapmasına ya da Amazon’un yönetim kurulunda bir koltuk talep etmesine neden olabilir, ancak her iki senaryo da spekülatiftir, çünkü boşanmanın nasıl sarsılacağı hala belirsizdir.

Mülkiyet soruları havada kalsa da, kurumsal yönetim uzmanları boşanmanın Amazon için belirsizlik getireceğinden emin olduklarını söylüyorlar. Ayrıca, CEO’nun ailede ölümle ya da tıbbi bir meseleyle uğraşıyor olması gibi, Bezos için bir dikkat dağıtıcı olabilir.

Stanford’un işletme okulundaki Kurumsal Yönetim Araştırma Girişimi direktörü David Larcker, “Bunlar en iyi koşullarda bile zor işler, o zaman başka şeyler de ekliyorsunuz” dedi. “Başa çıkacak bant genişliğiniz var mı? Topun üzerinde gözünüz var mı?”

Amazon’da şu ana kadar herhangi bir etkisi oldu mu?

Tabloid başlıkları ve Bezos’tan iddia edilen utanç verici metinlerin yayınlanması Amazon’un tipik gizlilik havasını deliyor. Bunun ötesinde, boşanma açıklamasından bu yana stokları sabit kalırken, bir şirket olarak Amazon ile ilgili net bir tozlaşma olmamıştır.

Servetinin yarısı bile olsa, Bezos’un Amazon’un büyümesiyle ilgili olacağı ve motivasyonunu koruyacağı düşünülüyor, çünkü kimliği şirketle özdeşleti ve halen 70 milyar dolarlık şaşırtıcı bir servete sahip olacak.

Tajae Sharpe Authentic Jersey