Connor Hellebuyck Womens Jersey  Lamalar Grip Olmamızı Önleyebilir
arama

Lamalar Grip Olmamızı Önleyebilir

Lama ve develerde bulunan antikorlar gribi tamamen çözebilir.
lamalar gribin sonunu getirebilir

Lamalar ve develerde bulunan bir antikor grip olmamızı önleyebilecek. Bilim insanlarının bu antikor üzerinde çalışmaları sonucunda gribe karşı ömür boyu etkili olabilecek bir aşı geliştirebilir.

Şuan için fareler üzerinde yapılan deneyler umut verici. Deneylerde antikorun başarılı bir şekilde gribi engellediği keşfedildi.

Grip gibi virüslerde, virüsün hücre dışında bulundurduğu bir madde, vücudun düşmanın hangi virüs çeşidi olduğunu anlamasına yardımcı olur. Bu maddeler biyoişaretçi olarak adlandırılır. Grip vürüsünün genleri,  bu hemagglutinin (HA) denilen bu biyoişaretçiyi sürekli değiştirebilmesine yardımcı olur. Bu ise daha önceden geliştirilmiş aşılarda kullanılan anikorların, biyoişaretçisini değiştirmiş yeni virüslerde işlevsiz olmasına neden oluyordu. Dolayısı ile her yıl yeni bir aşı geliştirilmesi gerekmekteydi.

Şuan ki çalışmada ise, bu yeni antikorlar virüs kendisini değiştirse bile virüs hücresini tanıyıp, hücrenin içerisine girebiliyor. Daha sonra ise virüslü hücreyi yok ediyor.

Bu çalışmanın bir diğer güzel yanı ise klasik aşı olmanın aksine bir burun spreyi ile burnumuzdan bu antikorları alabilmemiz.

Tajae Sharpe Authentic Jersey