Connor Hellebuyck Womens Jersey  Lise Öğrencisi E-Okul’u Hackleyip Notlarını Değiştirdi!
arama

Lise Öğrencisi E-Okul’u Hackleyip Notlarını Değiştirdi!

Diyarbakır’da bir lisede e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi’ni hackleyip karne notlarını ve devamsızlık yaptığı günleri silen lise öğrencisi gözaltına alındı.
E-Okul’u Hackleyip Notlarını Değiştirdi

Diyarbakır Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde meydana gelen olayda iddiaya göre 10. Sınıf öğrencisi S.Ş.M. Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Yönetim Bilgi Sistemlerini hackleyip, karne notlarını değiştirerek devamsızlığını düşürdü.

Okul yönetiminin notların ve devamsızlık sürelerinin değiştiğinin fark etmesi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sistemde bir hata olabileceği yönünde bilgi verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi’nde herhangi bir hatanın olmadığı ve söz konusu değişikliği e-Okul Yönetim Bilgi Sistemine erişim yetkili olan okul yetkilileri tarafından yapıldığı aktarıldı.

Yaşanan olay üzerine soruşturma başlatan Siber Suçlarla Mücadele Şubesi polis ekipleri karne notlarını ve devamsızlık sürelerini değiştiren kişinin IP adresine erişti. Yapılan inceleme sonucunda IP adresinin okul öğrencisi olan S.Ş.M’ye ait olduğu belirlendi. Siber Şube Polis Ekipleri, öğrenci S.Ş.M.’yi evinde gözaltına aldı. S.Ş.M.’nin sisteme nasıl girdiği araştırılıyor.

etiketlerETİKETLER
Tajae Sharpe Authentic Jersey