Connor Hellebuyck Womens Jersey  MacBook Pro Modellerinde Can Sıkıcı Sorun!
arama

MacBook Pro Modellerinde Can Sıkıcı Sorun!

Apple’ın sevilen dizüstü bilgisayar modeli MacBook Pro modellerinde geçmişte can sıkan ışık sızması sorunu yeniden yaşanmaya başladı.
ışık sızması sorunu

Apple’ın sevilen dizüstü bilgisayar modeli MacBook Pro modellerinde geçmişte can sıkan ışık sızması sorunu yeniden yaşanmaya başladı. İşte Apple MacBook Pro modellerinde yaşanan sorun ve Apple’ın akıl dışı tamir ücretlendirmesi.

Özellikle ülkemizde onbinlerce TL’ye satın alınan MacBook Pro modelleri, gerek tasarımı gerekse performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarsa da Apple’ın MacBook Pro modellerinde kullandığı ucuz kablolar kullanıcıların canını sıkan ışık süzmesi sorununa neden oluyor.

Apple’ın 2016 yılından beri ürettiği MacBook Pro modellerinde görülen ışık sızması sorunu kullanıcıların canını sıkıyor. Kullanıcıların canını epey sıkan bu sorun karşısında Apple’ın herhangi bir açıklama yapmaması kullanıcıların tepkilerini arttıran diğer bir nokta.

MacBook Pro modellerinde problem var

iFixit uzmanlarına göre Apple’ın tercih ettiği flex (esnek) kablolar bu sorunun yaşanmasına neden oluyor. Apple2ın daha önceki ürünlerinde kullandığı ve menteşelerin içinden geçirdiği kablolar yerine bu tarz esnek kablolar kullanması kullanıcıların ışık sızması sorunu yaşamalarına neden oluyor. Apple’ın yeni flex kabloları kullanmasının nedeni ise MacBook Pro ekranlarının daha kolay açılmasını sağlamak.

Kullanıcıların aktardığı bilgilere göre hemen yaşanmaya başlanmayan bu sorun genellikle MacBook Pro modellerinin garantisinin bittikten sonra yaşanıyor ve Apple bu sorunun çözümü için kullanıcılardan 600 dolar ücret talep ediyor. Apple’ın bu sorunla ilgili olarak yeni bir onarım talebi başlatması bekleniyor.

Tajae Sharpe Authentic Jersey