Connor Hellebuyck Womens Jersey  MacOS'da RAR Dosyaları Nasıl Açılır
arama

MacOS’da RAR Dosyaları Nasıl Açılır

mac de rar dosyası nasıl açılır?

MacOS yüklü Apple bilgisayarlar Windows kullanıcıları tarafından Winrar uygulaması kullanarak sıkıştırılmış dosyaları açamamaktadırlar. Bu sıkıştırılmış ve uzantısı “.rar” olan dosyalar kullanıcılar için tam bir baş belası haline gelebilir.

Neyseki haberimizde bu tür bir sıkıntıdan nasıl kurtulacağının bilgisini paylaşacağız.

Öncelikle şu adresten Izip Unarchiver uygulamasını indiriyoruz.

izip unarchiver rar dosyası açıcı

Izip Unarchiver’ı kurduktan ve çalıştırdıktan sonra, program Mac’deki tüm bilinen arşiv formatları ile ilişkilendirilmek isteyecektir. Bu, üçüncü taraf aracı tarafından, varsayılan Arşiv Hizmet Programı’nın desteklemediği zip arşivlerini ve Mac OS’deki diğer öğeleri açmasını sağlar. Izip Unarchiver, zip arşivlerinin yanı sıra bir Mac, zip CPGZ dosyaları, bz2 bzip, .7z dosyaları, .sit, gzip gz, tar ve diğer birçok dosya arşiv formatında da dosya indirirken karşılaşabileceğiniz açık RAR dosyalarını açabilir. Çok çeşitli dosya türlerini açmak için verdiği bu geniş destek, Unarchiver’ı Mac’e yüklemeniz gerekmesinin birçok nedenden biridir.

Kurulumu yaptıktan sonra dosyamızın üzerine sağ tıklayarak Şununla aç diyerek Izip Unarchiver uygulamamız seçiyoruz. Açmak istediğimiz sıkıştırılmış dosyanın bulunduğu dizinde uygulama dosya ile aynı adda bir klasör oluşturacaktır. Bu klasörde dosyalarımızı bulabiliriz.

  • isimsiz
    9 ay önce

    teşekkürler

    9
    yorum beğen
Tajae Sharpe Authentic Jersey