Connor Hellebuyck Womens Jersey  Microsoft Cortana’ya Yeni Özellikler Ekledi!
arama

Microsoft Cortana’ya Yeni Özellikler Ekledi!

Microsoft’un varla yok arasındaki sesli asistanı Cortana yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. İşte Microsoft’un Cortana’ya yeni eklediği özellikler.
yeni Cortana özellikleri

Yazılım devi Microsoft’un Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayar, Android ve iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar için sunduğu Cortana’ya yeni akıllı ev özellikleri ekleniyor. Microsoft tarafından yapılan açıklamada “Sahneler ve Kurallar” adında Cortana’ya iki önemli özelliğin ekleneceğini açıkladı.

Birden farklı senaryolar oluşturulabiliyor

Microsoft’un Cortana’ya eklediği Cortana Sahneleri özelliğiyle, akıllı ev ürünleriyle oluşturabileceğiniz farklı senaryolar ve bunları kontrol edebilme yeteneği Cortana’ya geliyor. Örneğin, her sabah Cortana’ya ışıkları açmasını evin sıcaklığını belli bir dereceye ayarlamasını, istediğiniz müziği açmasını ve akıllı kettle’ınızı çalıştırabilirsiniz. Akıllı ev cihazlarınız için birden farklı senaryolar oluşturabileceğiniz bu özellikle birlikte sınırsız senaryo oluşturabilirsiniz.

Cortana’ya eklenen bir diğer özellik ise kurallar özelliği. Bu özellikle birlikte Cortana’ya akıllı ev ürünleriniz için kurallar oluşturabilir Cortana’yı bir köprü olarak kullanabilirsiniz. Örnek olarak Cortana’ya eklenen kurallar özelliğiyle birlikte Cortana’ya evinizin ışıklarını saat 19:00’da açmasını isteyip saat 23:00’da kapatmasını isteyebilirsiniz.

Microsoft’un oldukça yararlı yeni Cortana özellikleri aslında Microsoft’un hedeflediği şeyin Google Asistan ya da Amazon Alexa ile rekabet etmek yerine onlarla bağlantılı bir sesli asistan olmasını istiyor.

Tajae Sharpe Authentic Jersey