Connor Hellebuyck Womens Jersey  Microsoft Windows Lite Sürümü İçin Düğmeye Bastı!
arama

Microsoft Windows Lite Sürümü İçin Düğmeye Bastı!

Yazılım devi Microsoft, Windows’un hafif sürümü için düğmeye bastı. Geçtiğimiz günlerde yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıkan Microsoft’un Lite OS olarak anılan işletim sistemi Windows Lite adıyla sunulacak. İşte Windows Lite’ın sunacakları ve çok daha fazlası. 

Microsoft’un geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan yeni işletim sisteminin Lite OS adıyla geleceği konuşuluyordu. Ancak ortaya çıkan yeni bilgilere göre Lite OS, Windows Lite adıyla çıkacak ve Chrome OS’i hedef alacak. 

Google’ın henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başlamış olan ve Chromebook modellerine güç veren Chrome OS işletim sisteminin kullandığı çift ekrana sahip bilgisayarları hedef alacak olan Windows Lite, Microsoft’un çok kullanılan işletim sistemi Windows 10’un bir hayli özelliğinin sadeleştirildiği bir sürüm olarak karşımıza çıkacak. 

Microsoft’un hem X86 hem de ARM desteği sunacak olan Windows Lite işletim sistemi çift ekranlı dizüstü bilgisayarlar ve ilerleyen zamanlarda daha da artması beklenen katlanabilir ekranlı bilgisayarlar tarafından kullanılması bekleniyor. Microsoft’un yeni işletim sisteminin ne zaman tanıtılacağı şimdilik bilinmiyor. 

Tajae Sharpe Authentic Jersey