Connor Hellebuyck Womens Jersey  Microsoft’tan İlginç Internet Explorer Uyarısı!
arama

Microsoft’tan İlginç Internet Explorer Uyarısı!

Yazılım devi Microsoft son blog gönderisinde kullanıcıların Internet Explorer tarayıcısını varsayılan internet tarayıcısı olarak kullanmamaları gerektiğini açıkladı. İşte Microsoft’un bu uyarısının nedeni. 

Kısa bir süre önce Windows Mobile işletim sistemi yerine kullanıcılarını iOS ya da Android sürümüne geçmeleri gerektiğini açıklayan Microsoft yaptığı yeni açıklamada kullanıcıların artık varsayılan internet tarayıcısı olarak Internet Explorer internet tarayıcısını kullanmamaları gerektiği uyarısını yaptı. 

Microsoft’un ilk olarak 1995 yılında kullanıma sunduğu ve 2015 yılında geliştirmeye son verdiği Internet Explorer tarih oluyor. Yazılım devi Microsoft’un siber güvenlik alanındaki yazılım görevlisi Chris Jackson tarafından yayınlanan Microsoft Windows’un resmi blogunda, Internet Explorer’ı varsayılan tarayıcınız olarak kullanmanın tehlikeleri” konusu ele alındı. 

Chris Jackson yazısında şu ifadelere yer verdi : “Yeni internet standartlarını destekleyecek güncellemeleri Internet Explorer’a getirmiyoruz. Çoğu site hala sorunsuz çalışsa bile geliştiriciler artık yenilikleri Internet Explorer üzerinde test etmiyor. Geliştiriciler yeni ve modern tarayıcıları tercih ediyorlar.”

Microsoft Windows 10 işletim sistemiyle birlikte Microsoft Edge internet tarayıcısına geçiş yapmış olsa da Internet Explorer internet tarayıcısı Windows 10’un bir parçası olarak gelmişti. Microsoft Edge’in de kullanıcılar tarafından sevilmemesinin ardından farklı arayışlara giren Microsoft çareyi Chromium tabanlı yeni bir internet tarayıcısı geliştirmekte bulmuştu. 

Yapılan araştırmalara göre Google Chrome en çok kullanılan internet tarayıcısı olsa da on kişiden birisi hala Internet Explorer’ı kullanıyor. Uzmanlar kullanıcıların artık Internet Explorer’ı bir daha kullanmamaları konusunda uyarıyor. 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
Tajae Sharpe Authentic Jersey