Connor Hellebuyck Womens Jersey  Mozilla VPN şirketi ProtonVPN ile Kullanıcıları Güvende Tutacak
arama

Mozilla VPN şirketi ProtonVPN ile Kullanıcıları Güvende Tutacak

mozilla protonvpn haberi

Mozilla bu hafta VPN şirketi ProtonVPN ile ortak bir uçtan uca şifreli e-posta hizmeti olan ProtonMail’in arkasındaki aynı şirket tarafından sunulan sanal özel ağ (VPN) hizmeti ile ortaklık duyurdu.

 

mozilla vpn şirketiyle anlaşma imzaladı

 

VPN Hizmeti Nedir?

VPN, internet bağlantınızı izlemek ve gizlice dinlemenize karşı korumak için birlikte çalışan çevrimiçi bir hizmettir ve bir yazılım parçasıdır. Tüm internet trafiğinizi şifreleyerek ve güvenli bir sunucu üzerinden yönlendirerek, bir VPN ISS’nizi (internet servis sağlayıcınız), okulu veya hükümetin ziyaret ettiğiniz web sitelerini görmesini ve çevrimiçi etkinliğinizi IP adresinize geri izlemesini önler. VPN, havalimanında veya yerel kahve dükkanında olduğu gibi güvenli olmayan genel bir Wi-Fi ağı kullanırken de değerli bir rahatlık sunabilir.

Nasıl çalışacak?

ABD yaşayan bazı kullanıcılara, Mozilla tarafından incelenip onaylanan bir VPN hizmetine aylık abonelik satın alma teklifi sunulacak. Bir abonelik için kaydolduktan sonra VPN yazılımını indirip kurabilirler. Windows, macOS, Linux, iOS ve Android desteklenmektedir. VPN, gerektiğinde kolayca açılıp kapatılabilir ve abonelik herhangi bir zamanda iptal edilebilir.

mozilla protonvpn kullanıcı deneyimi

mozilla protonvpn kullanıcı deneyimi 2

Mozilla neden ProtonVPN’i seçti?

Mozilla, güvenlik ekibinin “pazar lideri VPN sağlayıcılarının çoğunun olduğu” bir liste hazırlayıp listedeki şirketleri incelemeye başladı. Güvenlik ekibi, her bir VPN hizmetinin ve beraberindeki yazılımın tasarımından ve uygulamasından, satıcının kendi ağının ve dahili sistemlerin güvenliğine kadar çok çeşitli faktörlere yakından baktı. Her bir satıcının gizlilik ve veri saklama politikalarını, mümkün olduğunca az kullanıcı verisi kaydettiklerinden emin olmak için inceledi. “Mozilla ayrıca, izlenme, şeffaflık ve destek kalitesi gibi diğer faktörleri de değerlendirdi.

Bu değerlendirmenin sonunda, Mozilla, güçlü gizlilik yasalarına sahip bir ülke olan İsviçre’den işletilen ProtonVPN’i, iyi bilinen bir gizlilik odaklı şirket tarafından işletiliyor olması ve ayrıca kullanımı kolay bir arayüze sahip olduğundan seçti

etiketlerETİKETLER
  • Gizli
    9 ay önce

    google akarrr

    4
    yorum beğen
Tajae Sharpe Authentic Jersey