Connor Hellebuyck Womens Jersey  Nasa, Mars Ve Yeni Keşiflerin Peşinde - teknolojiden.net
arama

Nasa, Mars Ve Yeni Keşiflerin Peşinde

Nasa, Mars ve yeni keşiflerin peşinde olmanın yanı sıra gelecekte insanlığın taşınabileceği başka gezegenler de arama peşinde.
nasa

Nasa, Mars Ve Yeni Keşiflerin Peşinde

Mars’a tam bir keşfin gerçekleşmemesine rağmen, çeşitli havacılık ajansları Mars gezegeninin gizemlerini keşfetme amacının yanı sıra, gelecekte insanlığın taşınabileceği başka gezegenler de arama peşindeler. Havacılık şirketleri sadece kızıl gezegeni incelemeyi değil, aynı zamanda geleceğe bakmayı, güneş sistemimizin diğer gezegenlerini keşfetmek için kamu projelerini geliştirmeyi planlıyor. Örneğin, yakın zamanda NASA Jet Propulsion Engineers, Autodesk’ten meslektaşlarıyla birlikte, Satürn ve Jüpiter’in misyonları için yeni bir gezegensel iniş modülünü tasarladı.

Yeni Uzay Araçları

Jupiter gezegenine ulaşabilmek için 35 milyon kilometre ve Satürn gezegenine ulaşabilmek için 381 milyon kilometre yol almak gerekiyor ki, bu yolu alabilecek bir modül tasarlamak kolay değil. Şimdi bu noktada, tasarlanan modüller işe yaramıyor. Daha hafif ve daha fazla enerji depolayabilecek bir uzay aracı inşa etmek gerekiyor. Autodesk işte bu tasarım aşamasında devreye giriyor ve yeni bir modül sistem üzerinde çalışmalar yaparak %30 daha fazla yol kat edecek bir modül tasarladı. Tasarım çözümleri oluşturmak için yapay zeka ve bulut bilişim sistemini kullanan nispeten yeni bir tasarım olan yeni modül; gelecekte daha verimli uzay araçlarının üretilmesine ön ayak olacak. Ayda 4 proje sürekli olarak geliştiriliyor ve her bir proje, bir öncekinden daha iyi oluyor.

Tajae Sharpe Authentic Jersey