Connor Hellebuyck Womens Jersey  Otonom Araçlar Geliyor
arama

Otonom Araçlar Geliyor

Otonom araçlar geliyor.

Otonom Araçlar Geliyor

İnsan sayısı kalabalıklaştıkça, trafik de o kadar kötü oluyor. Büyük şehirlerde trafik çilesinin önüne geçmenin yolu, özel araç yerine toplu taşıma araçlarını kullanmaktır. Ancak bunun da en emniyetli şekilde yapılabilmesi için otonom araçlar yani sürücüsüz, yavaş ve emniyetle seyreden araçlara ihtiyaç var. Fransa’da otonom araçlar üreten bir şirket olan Navya özel araçlara 200 hatta 300 bin dolar ödemek yerine, daha ucuz ve güvenli elektrikli otonom toplu taşıma araçları ile seyahat etmenin daha tasarruflu olduğunu açıklıyor. Otonom araçların avantajlarını ise şöyle sıralıyor:

  • Trafik sıkışıklığının önüne geçiyor
  • Daha az hava kirliliğine yol açıyor
  • Daha az karbon emisyonu
  • Para tasarrufu sağlaması
  • Kentsel yaşamı iyileştirmede katkı sağlıyor

Navya Firması kendine bir strateji belirlemiş durumda, buna göre teknolojik toplu taşıma araçları, akıllı şehir konseptine uyumlu taşıma sistemleri geliştirmek. Şirket, bu misyonu gerçekleştirmek için geçtiğimiz günlerde Detroit yakınlarında bir tesis inşa etti. Fabrika başlangıçta Candiac  Quebec gibi projelere yönelik servisler inşa edecek ve daha sonra Lyon, Fransa ve hatta havalimanları için kargo araçları üretecek şekilde genişletilecek. Şirketin geliştirmeyi düşündükleri otonom araçlarda, seyahat ederken uyuyan yolcuları da izleyip uyaracak akıllı sistemler de geliştiriliyor.

Otonom Araçlar Nerelerde Kullanılabilir

Şirketin temel misyonu, güvenilir, uzaktan kontrollü araçları, okul taşımacılığı, üniversite içi taşımacılık ve belediye şehir içi taşımacılık sektöründe kullanmaktır. .Bu amaçla dikkatle seçilen güzergahlarda başarılı bir şekilde öğrenciler- yolcular taşınabilecek. Seçilen yollar, trafiğin en az olduğu yollar olacak. Fakat Fransa için trafik ve dar sokaklar sorun olmaya devam ediyor. Bu sorunu aşmak için çalışmalar hızla sürüyor.

Tajae Sharpe Authentic Jersey