Connor Hellebuyck Womens Jersey  Plastiklerin doğal yollarla yapıştırılması sağlandı - teknolojiden.net
arama

Plastiklerin doğal yollarla yapıştırılması sağlandı

Polimerli plastiklerin diğer yüzeylere doğal yollar ile yapıştırılması sağlandı. Daha önce kimyasallar kullanılarak yapılan bu işlem bu ürünlerin tıp ve gıda endüstrisinde devrim niteliğinde.
Plastiklerin doğal yollarla yapıştırılması sağlandı

Plastiklerin doğal yollarla yapıştırılması sağlandı

Günlük hayatımızda plastik pek çok yerde kullanılmaktadır. Araçlarımızdan, telefonlarımıza, bilgisayarlarımızdan elektrikli süpürgelere kadar aklınıza gelebilecek elektronik eşyalar başta olmak üzere pek çok alanda plastik madde kullanılmaktadır. Plastik maddelerin kolay şekil verilebiliyor olması, hafif olması ve bunların yanında dayanıklı olmasından dolayı uzun soluklu kullanımlar için tercih edilmekteydi. Plastiklerin yapıştırılması sürecinde kullanılan polimerli plastikler kimyasal açıdan tıp ve diğer alanlarda kullanılmayı engellemektedir. Sektörde bu anlamda sağlıklı polimer açığı bulunmaktaydı. Bu alanda çalışmalar yürüten Osaka Üniversitesi bilim adamları plastik ile kauçuğu birbirine temiz ve sağlıklı şekilde yapıştırmayı başardı. Plastiklerin doğal yollarla yapıştırılması daha önce kullanılan kimyasalların kullanımını tamamen bitirmesi bekleniyor.

Geliştirilen yeni teknik ile birlikte polimerin yüzeyinde bir takım kimyasal değişiklikler yapılmakta ve diğer yüzeye tutunması sağlanmaktadır. Bilim adamları bu yöntemi sağlıklı olduğunu ve kısa zaman içinde pek çok gıda ve tıp alanında kullanılmaya başlanılacağını öne sürüyor.

Mevcut yapıştırma tekniklerinde gıda ve tıp alanında yaşanan bir takım tehlikeler ortadan kalkmış oluyor. Son derece sağlıklı bir şekilde diğer maddelere yapışan polimerler artık gıda sektörü ve tıp alanında da kullanılabilecek.

Tajae Sharpe Authentic Jersey