Connor Hellebuyck Womens Jersey  Robotlar, Robot Üretecek
arama

Robotlar, Robot Üretecek

İsviçrede robotlar robot üretecek.

Robot Robot Üretecek

İsviçre’de mühendis grubu İsviçre’deki en büyük endüstriyel üretim fabrikasında yeni bir projenin peşindeler. Bu proje, robot üretiminde kullanılacak daha fonksiyonlu robotların üretimi temeline dayanıyor. Fabrikada üretilen endüstriyel robotların üretiminde insan faktörü var. Ancak yeni proje ile beraber robotların üretiminin bir kısmı yine daha fazla gelişmiş olan robotlar tarafından sağlanacak. Projenin 2020 yılında tam faaliyete geçmesi bekleniyor. Fabrika için harcanan para muazzam bir para; tam 150 milyon dolar.

Bu Proje Neden Hayata Geçiriliyor

Çin sanayi robotları istiyor, çünkü insan gücünü çalıştırmak daha yavaş üretime yol açıyor ve daha masraflı oluyor. Sanayi robotlarının 7/24 çalıştırılabilmesi, bozulmadan daha hızlı ve hatasız üretim yapabilmesi üreticilerin işine geliyor.  Global çapta yükselen fiyatları aşağı çekebilmek için, insan gücünün arka plana itilmesi ve seri –ucuz üretime geçilmesi hedefleniyor. İşte bu nedenle İsviçre’deki mühendis grubu ABB bu amaca hizmet etmek için sanayi robotları üretiyor. Üretim yelpazesini geliştirmeyi planlayan şirket; büyük sanayi robotlarını yazılım yardımı ile yönetecek daha büyük robotları da üretmek istiyor. Böylece insan faktörünü en aza indirmek ve insanları işsiz hale getirmek, bu projenin pek umursanmayan bir getirisi olacak.

Fabrikada İnsan Faktörü Tamamen Kaldırılıyor mu?

Henüz bunu yapabilecek kapasitede bir teknolojiye dünya sahip değil. O yüzden insanlarla beraber çalışacak sanayi robotları kullanılacak. İnsan faktörü yine kullanılacak. ABB özellikle araba parçalarının montajında tamamen elektronik temelli çalışan robotları kullanmak istiyor. Reuters’in haberine göre 2020 yılında faaliyete geçecek olan fabrikada sanayi robotlarının üretimine başlanacak.

İşsiz İnsan Sayısı Artacak

Dünya genelinde, ekonomik rekabetin bir getirisi de insanların işsiz kalması olacak. 1000 kişinin çalıştığı fabrikalarda çalışan sayısının 1/10 a indirilmesi söz konusu, geri kalan 900 kişi işsiz kalacak.

 

 

etiketlerETİKETLER
Tajae Sharpe Authentic Jersey