Connor Hellebuyck Womens Jersey  Samsung Galaxy S10 Yüz Tanıma Özelliğinde Büyük Sorun!
arama

Samsung Galaxy S10 Yüz Tanıma Özelliğinde Büyük Sorun!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S10’da kullanılan yüz tanıma özelliği kullanıcıların başına büyük dert açacak. Henüz ön sipariş sürecinde olan S10’u deneyen güvenlik uzmanları Galaxy S10 modellerinin yüz tanıma teknolojisinin fotoğraflarla kolayca aldatılabildiğini fark etti. 

Samsung’un geçtiğimiz haftalarda tanıttığı Galaxy S10 modeli her ne kadar Apple’ın Face ID teknolojisi kadar güvenli bir yüz tanıma özelliği sunmasa da kullanıcılar Galaxy S10 modelinde kullanılan yüz tanıma özelliğinin yine de işlevsel olmasını bekliyor. Şimdilik ön sipariş sürecinde olan ve önümüzdeki haftalarda kullanıcılara gönderilmeye başlanacak olan Galaxy S10 modellerinde kullanılan yüz tanıma teknolojisinin çok kolay atlatılabileceği ortaya çıktı. 

Rakiplerinin aksine 3D yerine 2D yüz tanıma özelliği kullanan Galaxy S10 modellerinde yüz tanıma özelliği sadece fotoğraf gösterilerek geçilebiliyor. Güvenlik uzmanları tarafından yapılan açıklamada Galaxy S10 kullanıcılarının yüz tanıma özelliğine güvenmemeleri ekrandan parmak izi okuyucularını kullanmalarının çok daha güvenli olduğu belirtildi.

Tajae Sharpe Authentic Jersey