Connor Hellebuyck Womens Jersey  Steam'de bulunan Açık Sınırsız Ücretsiz İndirme İmkanı Sağladı
arama

Steam’de bulunan Açık Sınırsız Ücretsiz İndirme İmkanı Sağladı

steamde açık bulundu

Steamde bulunan istenilen her oyunu ücretsiz indirmeye imkan sağlayan açığı keşfeden kullanıcıya, Steam $20.000 ödül verdi.

Milyonlarca kullanıcın Windows ve Mac bilgisayarlar için oyun indirdiği Steam Platformunda, güvenlik araştrımacısı Artem Moskowsky platformda geliştiriciler için olan bölümde bir açık keşfetti.

Bay Moskowsky, Steam sahibi Valve‘ye hatadan bahsetti.Steam’in açık keşfeden kişilere, bu açığı kendilerine bildirdiklerinde açığın büyüklüğüne göre verdiği ödülden payını aldı.

Steam gibi bir çok şirket, sistemlerinde bulunan açıkları keşfedip bunu özel olarak internette paylaşmadan şirkete ileten kişilere ödül veriyor.

Bay Moskowsky, Steam partner portal kurcalarken hatayı yanlışlıkla keşfettiğini the Register haber sitesinde röportajda bildirdi.

Steam Portal oyun stüdyolarının kendi yazılımları için lisans anahtarları oluşturmasına izin verir. Böylece geliştiriciler geliştirdikleri oyunları fanlarına ya da gazetecilere incelemeleri için ücretsiz olarak verebiliyor.

Ancak sistemde bulunan açıktan dolayı sahibi olmadığınız oyunlar için de lisans anahtarı oluşturabiliyordunuz. Bay Moskowsky bunu tek bir parametreyi değiştirerek yaptığını açıkladı.

Valve, logları incelediklerinde bu açığı kimsenin kullanmadığını tespit ettiklerini söyledi.

Tajae Sharpe Authentic Jersey