Connor Hellebuyck Womens Jersey  Süper İletken Madde Üretiliyor - www.teknolojiden.net
arama

Süper İletken Madde Üretiliyor

Bilim adamları süper iletken madde üretimi konusunda mesafe kat etti. Süper iletken madde üretiliyor haberleri çok yakında gündemi çok daha meşgul edecek.
Süper İletken Madde Üretiliyor

Süper İletken Madde Üretiliyor

Bilim ve teknolojinin hız kesmeden ilerlediği şu günlerde bilim adamları karbon atomları üzerinde bir çok araştırma yapıyorlar. Karbonlar atomsal bazda birçok farklı şekilde bağ kurabilecek yeteneğe sahipler. Saf karbon, grafen olarak bilinen elmas, grafit, nanotüpler moleküller veya altıgen hücreli birçok formda ortaya çıkabilirler. Bu egzotik durum kesinlikle bilim insanlarının dikkatini çekiyor ve yeni süper iletken maddenin icadı için onları harekete geçiriyor. Günümüzde 2 boyutlu malzemeler elektron akışına izin veriyorsa da süper iletken olmaktan çok uzaklar. Fakat bilim adamları bunu değiştirmeye kararlı görünüyor.

Süper iletken madde çok yakında…

BESSY 2 araştırma merkezinde çalışan bilim insanları bu konuyu yeniden gündeme getirdiler. Süper iletken grafen kavramını duyan var mı bilmiyoruz ama araştırmacılar grafen bant yapısının doğru bir analizini kullanarak daha önce görülmemiş bir alanı tanımladılar. Bilim adamı Andre Varikhalov; Grafen çift tabakası üzerinde daha önce de çalıştıklarını ancak bu kez çalışmaları daha da derinleştirdiklerini ifade etti. Çalışmaların olumlu yürüdüğünü ve süper iletken üretme aşamasında olduklarını açıkladı.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
Tajae Sharpe Authentic Jersey