Connor Hellebuyck Womens Jersey  Tesla şarj istasyonları Avrupa’nın %100 ünü kapsayacak
arama

Tesla şarj istasyonları Avrupa’nın %100 ünü kapsayacak

Tesla şarj istasyonları Avrupa kapsamında %100'e erişeceğini belirtti. Tesla'nın Elektrikli araç sektöründe rakiplerini geride bırakması oldukça kolay olacak gibi görünüyor.
Tesla şarj istasyonları Avrupa’nın %100 ünü kapsayacak

Tesla şarj istasyonları Avrupa’nın %100 ünü kapsayacak

İçten yanmalı motorların yakın gelecekte rafa kalkmasının ardından otomobil üreticileri elektrikli araç için kolları sıvamış durumda. Bunlardan birisi var ki uzun yıllardır elektrikli araç üzerine farklı projeler geliştirerek yepyeni elektrikli araçlar üreten bir marka yapmış olduğu açıklamada önümüzdeki yıl içinde Tesla şarj istasyonları Avrupa kapsamında %100’e erişeceğini belirtti. Hızlı şarj istasyonları 480 Volt gibi yüksek bir akım değeri sunuyor. Kullanıcıların aracı tam olarak doldurabilmesi için gerekli olan süre ortalama 75 dakika civarında. Hızlı şarj istasyonları dünya üzerinde 1375 farklı noktada ve 11,414 istasyon olarak bulunuyor.

Kısa zaman içinde içten yanmalı araçların yollardan çekileceği bir gerçek. Dizel araç satışı önümüzdeki yıl içinde tüm Avrupa’da yasaklanması gündemde. Tesla bu süreci iyi yönetirse elektrikli araç sektöründe rakiplerini geride bırakması oldukça kolay olacak gibi görünüyor. Hızlı şarj istasyonlarının tam kapasite ile çalışması halinde araçları hızlı şekilde şarj etmesi, 20 dakika gibi bir sürede %50 doluluk oranına ulaştırması oldukça ilgi gören bir konu.

Tajae Sharpe Authentic Jersey