Connor Hellebuyck Womens Jersey  Tesla'nın süper şarj istasyonları 2019'da artacak - teknolojiden.net
arama

Tesla’nın süper şarj istasyonları 2019’da artacak

Tesla'nın birçok elektrikli aracı şarj istasyon sıkıntısı çekiyor, fakat Tesla büyük bir özveri ile çalışarak şarj istasyonlarının sayısını arttırmayı amaçlıyor.
süper şarj istasyonları

Tesla’nın süper şarj istasyonları 2019’da artacak

Şu anda Tesla’nın birçok elektrikli aracı şarj istasyon sıkıntısı çekiyor, fakat Tesla büyük bir özveri ile çalışarak şarj istasyonlarının sayısını arttırmayı amaçlıyor. Özellikle süper şarj istasyonları çok uzun zaman alan elektrikli araba şarjı sürecini çok kısaltacak. Araçlar sadece 30 dakika içerisinde 120 kilowatt elektrik enerjisi verecek. Elon musk, Tesla firmasının supercharger ağını oldukça çok geliştirdiklerini ifade ediyor. Küresel ölçekte Tesla süper şarj istasyonlarının sayısı 1400 civarındadır. Bu istasyonlarda 11 bin 500 adet hızlı şarj cihazları yer alıyor. Elon musk’a göre bu istasyonların sayısı müşterilerin %95 inin şarj ihtiyacını karşılayacak duruma gelecek.

Elektrikli araçların geleceği konusunda kamuoyunda iyimser bir yaklaşım var, zira sürekli olarak elektrikli araçlar hız ve şarj dayanımı konusunda iyileştirilirken, öte yandan önemli bir sorun haline gelen kısıtlı istasyonların sayısının da arttırılması gündeme geldi. En geç 50 yıllık bir süreç içinde yeryüzündeki tüm araçlar elektrikli olacak. Fosil yakıtların Co, Co2 ve NOx emisyonları atmosferde kirli ve zehirli bir tabaka oluşturarak sera etkisi yaratıyor. Bu etki global ısınmaya neden oluyor ve coğrafyalar ve iklimler büyük oranda değişmeye yüz tutarken ekilecek topraklar niteliğini kaybediyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
Tajae Sharpe Authentic Jersey