Connor Hellebuyck Womens Jersey  Türkiye’de Kripto Paralara İlgi Giderek Artıyor
arama

Türkiye’de Kripto Paralara İlgi Giderek Artıyor

Kripto paralar Dünya genelinde hızla değer kaybederken Türkiye'de kripto paralara ilgi artıyor.
kripto paralara ilgi artıyor

Ülkemizde pek çok kişi yatırım aracı olarak gördüğü Kripto paraları değerlendirmeye devam ediyor. Günden güne yatırım alarak devam eden kripto paralar yapılan anketler çerçevesinde tüketicilerin en fazla yatırım aracı olarak gördüğü alan olarak görülüyor.

Geçtiğimiz yıllarda özellikle Bitcoin’in hızlı şekilde artış göstermesi ile birlikte yatırımcılar için gözler bu alana çevrilmiş durumda. Bu alanda yapılan anketler de bu verileri doğrular nitelikte. Özellikle genç kesim üzerinde yapılan anketlerde, gençlerin TL de yaşanan düşüşün ardından Kripto paralar üzerine daha fazla yatırım yapmak istediği öngörülüyor.

Avrupa’da ve ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre; Avrupa’da kripto paralara sahip olan kişi oranı %9 iken ülkemizde bu oran%18 e çıkıyor yani tam tamına iki katı. Tüm bunların yanında bitcoin.org adlı internet sitesine son yıllarda ülkemizden yapılan girişlerde ciddi bir artış olduğu da ispatlanmış. Tüm bu veriler ışığında son yıllarda ülkemizdeki pek çok kişi bitcoin ve benzeri kripto para birimlerini güvenli bir yatırım aracı olarak görmekte olduğu ortaya çıkıyor.

Tajae Sharpe Authentic Jersey