Connor Hellebuyck Womens Jersey  Twitter'a Veri Toplama Soruşturması - Teknolojiden.net
arama

Twitter’a Veri Toplama Soruşturması

Twitter'a Veri Toplama Soruşturması

Twitter’a Veri Toplama Soruşturması

Yakın dönemde sıkça karşılaştığımız hatta Facebook’un da başının başına bela olan veri toplama skandalına bir yenisi daha ekleniyor olabilir. İrlanda Veri Koruma Komisyonu sosyal medya devi Twitter için soruşturma başlattı.

Twitter’a veri toplama soruşturması başlatıldı. İddialara göre sosyal medya devi Twitter link kısaltma servisi “t.co” üzerinden veri topluyor.

Londra Üniversitesi Akademisi’nden araştırmacı Michael Veale,  Twitter’ın “t.co” linklerini okuyabilmesi için topladığı verileri teslim etmesini istedi. Ancak şirket, Veale’ın Avrupa’daki yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) kanunu uyarınca bu veriye sahip olmasına rağmen reddetti.

Verilen red üzerine üzerine araştırmacı Michael Veale, İrlanda Veri Koruma Komisyonu’na şikayette bulundu. Komisyon Twitter hakkında veri toplama soruşturması başlattı.

Geçtiğimiz yaz başında gizlilik politikasını güncelleyen Twitter, yürürlüğe giren yeni düzenleme ile ”teknoloji şirketlerinin müşteri verilerini nasıl kullandıkları bildirmesi” ibaresini önemsemiş ve önlemini aldığını duyurmuştu.
Tajae Sharpe Authentic Jersey