Connor Hellebuyck Womens Jersey  Twitter'dan sahte hesap temizliği - teknoloji haberlerinin kalbi
arama

Twitter’dan sahte hesap temizliği

Son temizliği Temmuz ayında yapan Twitter, geçtiğimiz günlerde yeni bir temizlik yaptı. En büyük tepki Elon Musk'tan geldi
Twitter'dan sahte hesap temizliği

Twitter’dan sahte hesap temizliği

Popüler sosyal medya ağlarından Twittersahte hesap konusunda en tahammülsüz şirketlerden birisi. Şirket, pek çok nedenden dolayı sahte hesaplar üzerinde bir listeme yapıp, belirli periyotlar halinde bu hesapları siliyordu. En son temizliği Temmuz ayında yapan Twitter, geçtiğimiz günlerde yeni bir temizlik yapmış gibi gözüküyor.

Takipçi sayılarında dikkat çeken düşüşler bulunuyor!

Son günlerde Twitter’da kullanıcılar, takipçi sayılarında anlık ve dikkat çekendüşüşler yaşadığını dile getirdi. Özellikle sahte takipçilerden oluşan hesapların, takipçi sayıları oldukça ciddi boyutlarda düşmüş durumda. Temmuz ayında yapılan temizlik sonrası Twitter, bir sorundan dolayı bazı hesapların yanlışlıkla silindiğini belirterek tekrar kullanıma açmıştı.

Twitter sahte hesap temizliği

Reklam sahtekarlığı araştırma şirketi olan ‘Social Puncher‘ın yaptığı araştırmaya göre, Temmuz ayındaki temizlik sonrası yüksek kitleli profillerde giden takipçilerin yaklaşık üçte biri geri gelmişti. Yapılan açıklamanın devamında ise, geçtiğimiz Cuma günü bu kullanıcıların tekrardan kaybolduğu belirtildi. Elon Musk da bu silinmeden etkilenen profillerden birisine sahip. Takipçi sayısı 23 milyon olan Elon Musk, son birkaç gün içerisinde 20.000 takipçi kaybettiğini belirtti. Musk’ın takipçi satın alması pek muhtemel değil, ancak takipçi satın alarak hesabını yönetenlerin daha küçük sayılara alışması gerekiyor.

kaynak: shiftdelete.net/twitter-sahte-hesap-temizligi-yapti

Tajae Sharpe Authentic Jersey