Connor Hellebuyck Womens Jersey  Ucuz 3D Yazıcılara Dikkat - Teknoloji Haberlerinin Kalbi
arama

Ucuz 3D Yazıcılara Dikkat

ABD de yapılan araştırmalara göre, ucuz 3D yazıcıların çalışma esnasında yaydıkları toz ve partiküllerin insan sağlığını olumsuz etkilediği ortaya çıktı.
Ucuz 3D Yazıcılara Dikkat

Ucuz 3D Yazıcılara Dikkat

ABD de yapılan araştırmalara göre, ucuz 3D yazıcıların çalışma esnasında yaydıkları toz ve partiküllerin insan sağlığını olumsuz etkilediği ortaya çıktı. 3D yazıcılar günümüz teknolojisinde yerini almış ve hızla üretimi arttırılan 3 boyutlu mikro ve makro boyutlarda nesnelerin hatasız imalatı için kullanılıyor. Georgia Institute of Technology ve UL Kimyasal Güvenlik buy konuda araştırmalarını sürdürürken ilginç bir bulgu ortaya çıktı: 3D yazıcılar kapalı ortamlarda solunum sağlığını tehdit edecek parçacıklar yayıyor. 3D yazıcılar filaman çalışan girişi plastik , bu hedef bireylerin çeşitli yayarlar parçacıkları , Süper ince bazı Solunması ve solunum sağlığını etkilemesi muhtemeldir. Bu bulgular yayınlanan iki çalışmanın sonucudur 2017 ve 2018 yıllarında Aerosol Bilimi ve Teknolojisi,Georgia Tech’in profesörlerinden Rodney W., “Bu yazıcılar özellikle baskı işleminin başlangıcında ve havalandırılmamış bir ortamda çok küçük partiküller üretme eğilimindedirler, iç hava kalitesini önemli ölçüde azaltabilirler” diyor. Bu sebeplerden ötürü ucuz 3D yazıcılara dikkat edilmesi gerekiyor.

200’den Fazla Uçucu Organik Bileşik Yayılıyor

Bilim adamları birçoğu karsinojen veya karsinojen olarak bilinen veya şüphelenilen 200’den fazla uçucu organik bileşik tespit ettiklerini söylüyorlar. Bu emisyonların özellikle ekstrüzyon sıcaklığının, malzemenin ve filamentin markasının önemi üzerinde bazı faktörlerin etkisi vardır.

Tajae Sharpe Authentic Jersey