Connor Hellebuyck Womens Jersey  Vücut Stresini Ölçen Saat Geliyor - teknolojiden.net
arama

Vücut Stresini Ölçen Saat Geliyor

Şık tasarıma sahip Garmin Vivosmart 4 vücut stresini ölçebiliyor.
Vücut Stresini Ölçen Saat

Vücut Stresini Ölçen Saat Geliyor

Akıllı saat üretici firmalar arasında yoğun bir rekabet var. En çok özelliği en uygun fiyata sunmaya çalışan saat üreticileri arasındaki yoğun rekabet kullanıcılara yarıyor. Haberin başlığında yazdığı gibi vücut stresini ölçen saat geliyor adı Garmin Vivosmart 4. Bu rekabette, fiyat konusunda ön plana çıkan bir dijital saat olarak karşımıza çıkıyor. Fitness teknoloji firmaları özellikle Fitbit ve Garmin isimli firmalar, kullanıcıların kanındaki oksijen seviyesini izleyip bildirecek sistemlere yoğunlaşmış durumdalar. Uyku apnesinin ve diğer solunum problemlerinin işaretlerini tespit edebilecek bir metrik olduğundan bu yönde çalışmalara önem veriyorlar. Garmin Vivosmart 4 böyle bir projenin ürünüdür.

Uyku Apnesine Karşı Uyarıyor

Uyku apnesi, önlem alınmazsa uykuda ölüme bile yol açabiliyor. İşte bu yüzden şirketler SpO2 sensörlerini mükemmelleştirmek ve bu verileri kendi ekosistemlerine anlamlı bir şekilde dahil etmek için çabalıyorlar. Fitbit hala SpO2 monitörlerini giyilebilir cihazlarda kullanamadı ama Garmin bunu başaran bir firmadır. Vivosmart 4, bir SpO2 monitörü barındırıyor ve bir sonraki yoğun egzersiz seansınızı ne zaman planlamanız gerektiğini bildiriyor. Bu model hantal ağır ve biçimsiz tasarlanmadı. Gereksiz tüm ayrıntılardan kaçınıldı. Çok ince ve şık bir tasarıma sahip Garmin firmasının akıllı saati, hafif dokulu silikon bant ile birlikte yeni 0.26 × 0.70 inç OLED ekran ve çarpıcı alüminyum çerçeve içeriyor.

Standart aktivite izleme sensörleri dizisine ek olarak, Vivosmart 4, kan oksijen doygunluğunu ölçmek için bir SpO2 monitörü içeriyor. Vivosmart 4’ün iki stand-out özelliği, Body Battery ve SpO2 monitorizasyonu var. Vücut Pili, stres düzeyinizi, kalp atış hızı değişkenliğini ve uyku ve aktivite verilerini, puanınızı ayarlarken hesaba katar. Yoğun bir sabah aktivitesi, Vücut Pilinizi 20 veya 30 puan düşürür, ancak bundan sonra 15 dakikalık bir artışa sahip olabilir. Puan farklı şeyler yaptığınız gün boyunca sürekli değişir ve günün sonunda elde ettiğiniz en yüksek ve en düşük Vücut Pili skorlarını dijital ekranda görebilirsiniz.

Stresi Dijital Olarak Yansıtmak

Garmin akıllı saati, kalp atış hızınız aracılığıyla stresi algılar uzun süre boyunca yükselen bir nabız; stres belirtileri gösterir. Bu stres dönemleri saat ile size bildirilir, böylece siz de vücut stres oranınızı normalin üstünde gördüğünüzde fiziksel aktivite yaparak stresi kontrol altına alabilirsiniz.

Tajae Sharpe Authentic Jersey