Connor Hellebuyck Womens Jersey  WhatsApp Sohbet Yedeğiniz Başka Kişilere Gidebilir!
arama

WhatsApp Sohbet Yedeğiniz Başka Kişilere Gidebilir!

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp sohbet yedekleriniz başka kişiler tarafından okunabilir. İşte WhatsApp’a keşfedilen o büyük açık.

 

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta keşfedilen büyük bir hata nedeniyle yedeklenen mesaj yedeklerinin numara değiştirme esnasında silinmediğini ve numaranın yeni sahibine gittiği ortaya çıktı. Bir Amazon çalışanı Abby Fuller tarafından ortaya çıkan hata pek çok WhatsApp kullanıcısını endişelendirmeye yetti.

Fuller tarafından ortaya atılan iddiaya göre telefon numarasını değiştiren kişi yeni bir numara ile WhatsApp’a kayıt olmak istediğinde yeni bir WhatsApp hesabı yerine o numaranın WhatsApp yedeklerine ulaşabiliyor.

WhatsApp’ta bulunan bir açık nedeniyle gerçekleşen bu durum pek çok numara değiştiren kullanıcının yedeklerinin silinmediğini ve numaralarının bir kişi tarafından kullanıldığı ve WhatsApp’a kayıt olmak istediğinde numaranın eski sahibinin WhatsApp yedeklerine erişebileceği anlamına geliyor. WhatsApp’ın internet sitesinde yer alan açıklamada ise bu durumun tam tersi aktarılıyor.

“Eski numaranızdaki gruplarınız, ayarlarınız ve (profil bilginiz de dahil olmak üzere) hesap bilgileriniz yeni telefon numaranıza taşınır.  Eski telefon numaranıza ait olan hesabınız silinir.”

Konuyla ilgili olarak WhatsApp herhangi bir açıklama yapmazken WhatsApp’ın söz konusu açığı kapatacak yeni bir güncelleme yayınlayıp yayınlamayacağı merak ediliyor.

Tajae Sharpe Authentic Jersey