Connor Hellebuyck Womens Jersey  Yerli Otomobilde İlk Prototipin Üretileceği Tarih Açıklandı
arama

Yerli Otomobilde İlk Prototipin Üretileceği Tarih Açıklandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bütçe Sunumundaki konuşmasında yerli otomobil projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Varank, ilk prototip 2019 sonunda üretilecek dedi.
Yerli Otomobilde

Yerli otomobilde ilk prototipin üretileceği tarih açıklandı

Türkiye’nin merakla beklediği yerli otomobil projesi yeniden gündemde. Bütçe Sunumunda konuşma yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobile de değinerek ilk prototipin üretileceği tarihi açıkladı.

Otomotiv endüstrisinin 1,5 milyonun üzerinde ortalama yıllık üretim ve 30 milyar dolara varan ihracat hacmiyle sanayimizin öncü sektörlerinden biri olduğunu ifade eden Varank, ülkemizin bu alandaki kapasite ve deneyimini yerli otomobil ile taçlandırmak için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

İlk prototip 2019 sonunda üretilecek

Bakan Varank, 5 büyük firmanın bir araya gelerek oluşturduğu Girişim Grubu’nun 2019 sonunda ilk prototipi üretmeyi hedeflediğini belirtti. Bu projenin Türk sanayisi için önemli bir eşik olacağını ifade eden Varank, elektrikli ve sürücüsüz araç teknolojileri ve yazılımlarının milli kaynaklarla geliştirilmesi açısından yerli otomobili büyük bir fırsat olarak nitelendirdi.

Kaynak: http://dhbr.co/broi

Tajae Sharpe Authentic Jersey