Connor Hellebuyck Womens Jersey  Yerli Üretim Elektrikli Otomobil Duyuruldu - Teknolojiden.net
arama

Yerli Üretim Elektrikli Otomobil Duyuruldu

Yerli Üretim Elektrikli Otomobil Duyuruldu

Yerli Üretim Elektrikli Otomobil Duyuruldu

Son dönemlerin oldukça popüler olan konusu yerli otomobil için seçenekler şimdiden artmaya başladı. Devlet destekli projeden bağımsız olarak Gen Otomobil adlı yerli üretici firma TM 480 adı verilen elektrikli aracını duyurdu.

203 beygir gücündeki araç, 150kw gücünde elektrikli motor ile çalışıyor. Verilen bilgiye göre TM 480, güncel elektrik fiyatları ile 100 kilometrede sadece 10₺ tutarında elektrik harcıyor. Yaklaşık 5 yıllık bir çalışma süresi içerisinde 6.5 milyon dolarlık arge çalışması ile ortaya çıkan otomobil için 200.000₺ tutarında bir fiyat biçilmiş.

Fiyatının bu kadar yükseklerde olmasının birinci nedeni, bataryanın dışarıda üretiliyor olmasıymış. Aracın yüzde 90’a yaklaşan yerli üretim oranı batarya ile yüzde yüze tamamlandığında fiyatın dahada düşeceği bilgisi firmadan gelen bilgiler arasında.

TM 480, evlerdeki şarj imkanı ile 8, hızlı şarj imkanı var ise 1 saatte şarj olabiliyormuş. Aracın seri üretime 6 ay gibi bir kısa sürede başlanması için tüm hazırlıkların tamamlandığı ancak sertifikasyon ve yasal prosedürlerin tamamlanması 2-3 yıllık bir zamana ihtiyaç olduğu bilgisi aktarıldı. Ayrıca aracın henüz geliştirilme aşamasında olduğu bilgisini de paylaşalım.

Şirketin resmi web adresinde tanıtılan iyi ayrı model daha bulunuyor. TM 100, TM 265 olarak adlandırılmış modellerin prototip üretimininde hazır olduğunu görmek mümkün.

Özellikler:

  • Motor gücü: 100 kW
  • Son hız: 180 km/saat
  • Aktarım: Tek oranlı redüktör ile 1 ileri ve 1 geri vites
  • Menzil: 400 km
  • Şarj süresi: Şehir şebekesi ile 12 saat, hızlı şarj ile 1 saat

ilgili içerik TM-480 Resimleri
Tajae Sharpe Authentic Jersey